• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt XL

#51
Skoro już muszę...oczywiście żart to był ale w sumie jest tak że czasu mało.

W zbiorniku nic się nie dzieje, jeden główny korzeń po środku już tonie ale, z pomocą małego piaskowcaSmile
Korzenie po lewej jeszcze z obciążnikami, muszę się zabrać aby sprawdzić czy już toną.

Ryby podrosły, co chwile satanoperci mają tarło ale z uwagi na przerybienie nie udaje się odchować narybku.
Teraz Uaru zabrały się za tarło i wykopały pod środkowym kamieniem wielki dół.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

[video=youtube]http://youtu.be/D7loDpTIGbc [/video]

[video=youtube]http:/youtu.be/WOIT-y-f4k8 [/video]
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Piękny jest ten Twój zbiornik ahh mieć chociaż miejsce na połowę tego co u Ciebie.
co tam wpuściłeś za małą ławice?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Piękny baniak Smile
zwłaszcza satanoperciHeart
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Piękne akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Zazdraszczam.... Wink
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Piękny zbiornik. Ja najbardziej zazdroszczę uaru. Są to piękne ryby i kiedyś znów chciałbym je mieć ale wątpię czy znajdę miejsce na odpowiedni dla nich zbiornik. Jaki Twoim zdaniem będzie dla nich optymalny i w jakim układzie/ w jakiej ilości najlepiej je trzymać?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Rybska fajne, ale baniak nie mój gust. Może się nie znam i tak ma być, ale jak dla mnie ryby za bardzo wyeksponowane.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(10-03-2020, 17:43 PM)Goran napisał(a): Rybska fajne, ale baniak nie mój gust. Może się nie znam i tak ma być, ale jak dla mnie ryby za bardzo wyeksponowane.

Jak byś na żywo zobaczył uwierz zmienił byś zdanie Rotfl
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(10-03-2020, 18:04 PM)barttsw napisał(a):
(10-03-2020, 17:43 PM)Goran napisał(a): Rybska fajne, ale baniak nie mój gust. Może się nie znam i tak ma być, ale jak dla mnie ryby za bardzo wyeksponowane.

Jak byś na żywo zobaczył uwierz zmienił byś zdanie Rotfl

Zawsze biorę poprawkę że zbiornik wygląda na żywo o 1000% lepiej niż na filmie czy zdjęciu.
Żonie pokazywałem na zdjęciu i filmach w necie zbiornik naszego forumowego kolegi 6000L i nic, nie było zgody. Jak zobaczyła na żywo padło jedno słowo "wow, może być taki".
Oczywiście musiałem zmniejszyć wymiary pod swoje możliwości.

(10-03-2020, 01:13 AM)-KUBA- napisał(a): Piękny jest ten Twój zbiornik ahh mieć chociaż miejsce na połowę tego co u Ciebie.  
co tam wpuściłeś za małą ławice?

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Dziękuje wszystkim. Jak ktoś ma ochotę zobaczyć na żywo, zawsze zapraszam na kawę.
Ławica to hokejówki ok. 35 sztuk.

(10-03-2020, 15:09 PM)schmeichel napisał(a): Piękny zbiornik. Ja najbardziej zazdroszczę uaru. Są to piękne ryby i kiedyś znów chciałbym je mieć ale wątpię czy znajdę miejsce na odpowiedni dla nich zbiornik. Jaki Twoim zdaniem będzie dla nich optymalny i w jakim układzie/ w jakiej ilości najlepiej je trzymać?
Heh...w sumie nie wiem jakie układy.
Wydaje mi się że albo para, lub dwie pary lub stado powyżej kilku sztuk.
Dla pary 500L (200x50x50) już będzie ok. ale tylko rozpraszacze wtedy i nic więcej bo w czasie tarła będą problemy i obsada towarzysząca nie popływa sobie.
Dla dwóch par to takie dno 300x80 to min według mnie.

(10-03-2020, 17:43 PM)Goran napisał(a): Rybska fajne, ale baniak nie mój gust. Może się nie znam i tak ma być, ale jak dla mnie ryby za bardzo wyeksponowane.

Nie jest łatwo taki zbiornik z pomysłem zagracić. Przy wysokości powyżej 80 cm trudno jakieś korzenie sensownie ułożyć itp.
Zastanawiam się żeby np. jakieś zwisających grubych gałęzi nie dołożyć żeby dna już mnie zasłaniać.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
To fakt . Duży zbiornik  to i większe dekoracje ale u większe możliwości. Swoją drogą chciał bym kiedyś mieć takie wyzwanie a na razie zostaje mi pozazdroscic zwlaszcza miejsca na taki duzy baniak. Jak kiedyś będę w okolicy to na pewno się wproszę Smile I pewnie szczęka mi z wrażenia opadnie )

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości