• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt XL

#41
Super baniak Smile Chodzi mi po głowie nieco mniejszy projekcik 260x100x65 (raczej też z Uaru w roli głównej) i zastanawia mnie czy jednak jakoś specjalnie wzmacniałeś wylewkę? Nie widzę też dokładnie stopek stelaża. Mógłbyś napisać/ zrobić fotkę jak to wygląda? One są regulowane? No i generalnie co tam ciekawe dzieje się w akwarium? Smile
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
A jest juz oswietlenie? Wrzuc jakies zdjecia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Dzięki.
Z uwagi na to że projekt akwarium powstał przed budową domu to mam wykonany specjalny fundament ze zbrojeniem. Na chudziak poszedł twardy styropian, na to wylewka, potem klej i płytki.
Stopy w stelażu mam regulowane ale z uwagi na małą powierzchnię nacisku postawiłem je na blachach z nierdzewki o grubości 5 mm i wymiarach ok. 10x10 cm. dodatkowo blachy podkleiłem filcem żeby nie dotykały bezpośrednio płytek w razie jakiegoś przesuwania przy ustawianiu.

   

Co do wylewki zapytaj fachowców z tego forum w swoim wątku to na pewno poradzą.

Co do akwarium to obsada pełna już pływa:
3 x dorosłe Uaru
5 młodych uaru
4 x Geophagus altifrons
6 x Satanoperka jurupari

Oświetlenie jest w 2/3 (tzn. dwie lampy z planowanych 3)
Na razie wersja robocza aranżacji, bo próbuję ciężarkami zmusić korzenie do zatonięcia.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Dzięki Wink
Przy takich gabarytach zbiornika te uaru wyglądają na prawdę.... "skromnie" Big Grin
BAJKA!! Oklasky
1200 litrów SA- G. abalios, P. altum
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Co tam ciekawego po 2 miesiącach się dzieje?
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Hej. Nic ciekawego, żadnych zmian nie ma. Dołożyłem tylko środkowe światło, zrobilo się ciut jasniej. Korzenie dalej nie chcą tonąć.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Slawek prosze wrzuć aktualne foto, filmik.
[Obrazek: 1.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Nie, musisz wpaść i koniec kropla pl.
Kierowca, filas też by mogliby mnie kiedyś odwiedzić. Inni teżSmile
Ogólnie myślę że powinniśmy organizować jakieś cykliczne spotkania w szerszym gronie u każdego z kolei. Fajnie by było takie spotkanie z przyjaznymi kolegami przy zbiornikach.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Gdzie Ty żeś wybył w tak dalekie strony?

U mnie niestety zesłanie na korytarz z jednym zbiornikiem ogólnym - więc ani to obejrzeć i usiąść też nie bardzo gdzie.

Pustynia akwarystyczna niestety.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Można prosić o aktualizacje? Taki mocarny zbiornik, że aż się prosi aby co tydzień informować forumowiczów co tam słychać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości