• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt XL

#31
Jeju ale by tam Uaru naaawpuuuszczaaaal Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(28-03-2019, 13:59 PM)filas napisał(a): Kurcze w sumie to komin mógł być na drugim końcu - to jakoś tak wyszło z przypadku czy miejscówka się zmieniła w tzw między czasie?

Hej. W założeniu od początku miał być komin po prawej stronie. Radziłem się w tej sprawie z Jackiem i dobrze doradził. Fajnie jak jest on w dostępnym dla oka i ręki miejscu. Jakoś nie wyobrażam sobie gdy w tak dużym zbiorniku miałby być po lewej, w narozniku ścian. Jakiekolwiek sprawdzenie czegos wiązało by się z potrzebą włażenia do środka.

(28-03-2019, 14:09 PM)Loobo napisał(a): Jeju ale by tam Uaru naaawpuuuszczaaaal Smile

Właśnie będą Uaru. Chcesz sobie nawpuszczac to wpadaj,  niedługo trafi tam para z ok. 14-toma młodymi.Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
W sumie racja, sugerowałem się względami wizualnymi a praktyka faktycznie nakazuje tak jak masz Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Sławek jak ty mierzyłeś to akwarium!? Przecież do ściany po prawej jeszcze brakuje Big Grin nie można było na całość?!!!

p.s Chciałbym takiego sumpa Wink ale nie jako sumpa xb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Tak to wygląda od spodu. Znajdziecie tam dwie rury fi. 40 zasilanie sumpa, jedną rurę fi. 32 mm jako rewizja.
Rura przelotowa sumpa (na wypadek przelania sumpa woda trafi do zbiornika na deszczówkę) oraz rurę do spuszczania wody bezpośrednio z akwarium. Wszystko z zaworami w celu minimalizacji obsługi.

Dodatkowo jest tam podgrzewacz wody. Przy wlewaniu wody przy podmianie ryby będą miały podawaną w miarę ciepłą wodę.

   

zalane wygląda już tak:
   

A tu już w całości malutkie akwarium. Na prawdę w cale nie jest duże Bezradny
   

Od góry szyby nakrywowe gr. 4 mm.
Oświetlenia jeszcze nie ma.

Obsada na chwilę obecną to para Uaru, dwie pary G.altifrons oraz 6 sztuk Satanoperca jurupari.
Zastanawiam się czy dawać coś więcej. W pustym akwarium wydaje mi się że ryb jest już wystarczająco dużo, panuje fajna harmonia. Chcę poczekać aż dołożę wszystkie korzenie i wówczas się zobaczy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Cieszę się że projekt jest na finiszu. Czekam na foty z oświetleniem i korzeniami.
P.S Chyba dla każdego akwarysty wymarzone akwarium po zalaniu okazuje się za małe Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
To jest piękne Smile czekam na foty i filmiki z Uaru Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Dziękuję. Powiem że przy tak dużym litrażu ilość pracy w ogarnięcie tego wszystkiego jest ogromna. Nie dziwie się że Filas jak założył te dwa zbiorniki na strychu to potem miał akwarystyczny kryzys.
W trakcie pracy, człowiek patrzy na swoje dzieło i myśli "kurcze tyle pracy a nie ma czasu ryb pooglądać" i już chciałoby się usiąść wygodnie w fotelu a tu jeszcze to, jeszcze tamto itp. No ale ważne że już blisko końca.

Na foty i filmy trzeba będzie poczekać na oświetlenie.
Nie mam czasu się zabrać i na chwilę obecną ryby mają naturalne oświetlenie dzienne. Może po długim weekendzie się zabiorę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Gratulacje jeszcze raz, mam nadzieję że uda mi się je zobaczyć na żywo. A naturalne oświetlenie nie jest niczym złym, zwłaszcza przy takich rybach jak altifronsy Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Zacny to litraż, acz altifronsy przy świetle naturalnym wyglądają lepiej niż przy sztucznym.
Moim zdaniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości