• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt XL

#11
Nie wszystkie dwuteowniki są duże Wink, ale wszystkie są raczej drogie.
poszukaj ceówkę 100 lub 120.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
dwuteownik 100, do tego ma plus, że można w przestrzeń między płaskownikami włożyć zabejcowane drewno i wszystko dodatkowo zyska wizualnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(24-03-2017, 22:11 PM)filas napisał(a): Cześć, po pierwsze zapraszam do mnie obejrzysz podobne proporcje na żywo.
Jakiego typu podłoga? O czym mówimy?
Ja bym to kleił z bloczków z silki albo z siporeksu - łatwiej, warstwę w której i na której wypadnie montaż profili zaszalował bym i zalał/podlał betonem - takie betonowe poduszki pod i wokół profili - dadzą mega stabilność i wytrzymałość.
Jeżeli możesz to rób jak najdłuższe - odnośnie szkła zapraszam do mnie pogadamy Wink

PS. Przepraszam - zapomniałem o tym o co mnie prosiłeś, teraz sobie przypomniałem dopiero, jeżeli nadal potrzebujesz to tym razem nękaj mnie i dręcz przypomnieniami bo ja pomimo wielu doskonałości posiadam spory defekt - sklerozę kosmiczną Wink

Dziękuję. Na pewno skorzystam z zaproszenia. Myślę że jakoś po świętach Wielkanocnych się odezwę.
Co do podłogi to interesuje mnie jak i z czego ją wykonać bo miejsce będzie dopiero budowane.

Co do maty to spoko, na razie się nie spieszy więc przy okazji.

(25-03-2017, 09:36 AM)Pablito napisał(a): dwuteownik 100, do tego ma plus, że można w przestrzeń między płaskownikami włożyć zabejcowane drewno i wszystko dodatkowo zyska wizualnie.

Dobry pomysł z tym drzewem, pomyślę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Jeżeli podłoga na gruncie - parter, to nie masz się czego obawiać, jedynie nie dawaj w tym miejscu styropianu.
Nie wiem jakiej wysokości spodziewasz się po całej konstrukcji - wysokość posadowienia dolnego akwarium, wymagana przerwa między zbiornikami i końcowa wysokość górnego akwarium. Przy metrowej szerokości dna to już musi być dobrze przemyślane żebyś potem nie wkur.... się jak dojdzie do grzebania w akwarium. Czasami nawet z drabiny może być kłopot wyciągnąć coś z górnego akwarium w tylnej strefie. Musisz to jakoś zasymulować sobie testując przy jakimś regale lub półce - może w jakiś magazynach? Moim zdaniem to ważne na etapie projektowania.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
jeszcze w temacie dwuteownika, bo ostatnio rozbierałem konstrukcję z tego materiału:
- drewno między płaskowniki do frontu - efekt wizualny (to już mówiłem)
- od strony "wewnętrznej" w łatwy sposób można schować w nim część osprzętu - gniazda, statecznik (oczywiście odpowiednio zabezpieczone przed przebiciem na stal Smile)

- dla mniejszych zbiorników - łatwość zrobienia poprzeczek z kantówek wysokości 10cm wbijając je w przestrzeń pomiędzy płaskowniki

- w przypadku większych zbiorników do uwagi wyżej można zastosować kantówki klejone

- względna lekkość konstrukcji - 1mb waży ok. 8 kg

- wytrymałość - polecam lekturę:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dziękuję za lekturę, przyda się na pewno.
O wszystkich zaletach dwuteownika o których wspomniałeś też pomyślałem Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dziękuję wszytkim za wcześniejsze porady. Niestety życie pisze własny scenariusz i zmienia plany jak rękawiczki. Po pewnych tematach organizacyjnych stanęło na jednym zbiorniku.
Wymiary 321x100x100.
A tak to  było ładowane w Akwarium Szczecin


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Pokaż jeszcze jak było wtargane na miejsce docelowe Wink
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zdjęć z akcji nie mam bo też dźwigałem.

Dzięki pomocy kilku osobom, również super kolegom z forum udało się to tak ustawić. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Brawo, oby więcej takich na forum Smile czekamy na rozwój sytuacji!

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości