• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Nanochromis consortus

#1
Podczas spotkania West African Cichlids w Niemczech Zimna Zośka nabył 3 pary tych pięknych pielęgniczek pochodzących z dolnego biegu Konga. No i wziął i namówił mnie i Łojca, żebyśmy odkupili od niego dwie pary, coby gatunek był bezpieczniejszy. Nie powiem, żebym żałował, bo ryby już we worku wyglądały bosko Smile Ponieważ nie byłem przygotowany na sprowadzenie jakichkolwiek ryb ze spotkania, wylądowały w akwarium 60 L (ale długim na 85 cm) wraz z młodymi Stomatepia pindu. Gdy te ostatnie podrosną, zbiornik ten stanie się docelowym dla tej pary. Póki co raz samiec goni samicę, raz pływają "płetwa w płetwę" a raz samica stroszy się do samca Smile Na razie trzymam je w wodzie kranowej, a z takiej podobno pochodziły. Za jakiś czas i tak planuję zakup filtra RO więc trochę się im "polepszy". Poniżej najlepsze zdjęcie jakie dotychczas udało mi się wykonać. Najbardziej charakterystyczną cechą gatunku jest czarno obrzeżona płetwa odbytowa, najbardziej wyraźna u samicy.


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piotrze, czyżby wracasz do kwaśnej klasyki Big Grin?

A na Nano się piszę, szybko proszę zakończyć wyzwanie Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(22-03-2017, 23:35 PM)piotrK napisał(a): Podczas spotkania West African Cichlids w Niemczech Zimna Zośka nabył 3 pary tych pięknych pielęgniczek pochodzących z dolnego biegu Konga. No i wziął i namówił mnie i Łojca, żebyśmy odkupili od niego dwie pary, coby gatunek był bezpieczniejszy. Nie powiem, żebym żałował, bo ryby już we worku wyglądały bosko Smile Ponieważ nie byłem przygotowany na sprowadzenie jakichkolwiek ryb ze spotkania, wylądowały w akwarium 60 L (ale długim na 85 cm) wraz z młodymi Stomatepia pindu. Gdy te ostatnie podrosną, zbiornik ten stanie się docelowym dla tej pary. Póki co raz samiec goni samicę, raz pływają "płetwa w płetwę" a raz samica stroszy się do samca Smile Na razie trzymam je w wodzie kranowej, a z takiej podobno pochodziły. Za jakiś czas i tak planuję zakup filtra RO więc trochę się im "polepszy". Poniżej najlepsze zdjęcie jakie dotychczas udało mi się wykonać. Najbardziej charakterystyczną cechą gatunku jest czarno obrzeżona płetwa odbytowa, najbardziej wyraźna u samicy.
No fajnie ładne pielęgnica z Afryki ale twój post jest tak bezplciowy że nie wiadomo jak na niego zareagować /odpisać

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-03-2017, 23:40 PM)Papja napisał(a): Piotrze, czyżby wracasz do kwaśnej klasyki Big Grin?

A na Nano się piszę, szybko proszę zakończyć wyzwanie Tongue.
Zmienny jestem Big Grin A co do wyzwania to przy takiej wodzie jaką dla nich mam na razie jestem na straconej pozycji. Ale będę się starał Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(22-03-2017, 23:40 PM)damian27 napisał(a):
(22-03-2017, 23:35 PM)piotrK napisał(a): Podczas spotkania West African Cichlids w Niemczech Zimna Zośka nabył 3 pary tych pięknych pielęgniczek pochodzących z dolnego biegu Konga. No i wziął i namówił mnie i Łojca, żebyśmy odkupili od niego dwie pary, coby gatunek był bezpieczniejszy. Nie powiem, żebym żałował, bo ryby już we worku wyglądały bosko Smile Ponieważ nie byłem przygotowany na sprowadzenie jakichkolwiek ryb ze spotkania, wylądowały w akwarium 60 L (ale długim na 85 cm) wraz z młodymi Stomatepia pindu. Gdy te ostatnie podrosną, zbiornik ten stanie się docelowym dla tej pary. Póki co raz samiec goni samicę, raz pływają "płetwa w płetwę" a raz samica stroszy się do samca Smile Na razie trzymam je w wodzie kranowej, a z takiej podobno pochodziły. Za jakiś czas i tak planuję zakup filtra RO więc trochę się im "polepszy". Poniżej najlepsze zdjęcie jakie dotychczas udało mi się wykonać. Najbardziej charakterystyczną cechą gatunku jest czarno obrzeżona płetwa odbytowa, najbardziej wyraźna u samicy.
No fajnie ładne pielęgnica z Afryki ale twój post jest tak bezplciowy że nie wiadomo jak na niego zareagować /odpisać

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

Post znajduje sie w dziale prezentacje wiec ryby i aktualna sytuacja zwiazana z nimi zostala zaprezentowana, poki co dyskusja jest zbedna. Pozostaje miec nadzieje ze Piotrek bedzie dokumentowal i relacjonowal dalsze losy nanochromisow
___________________________________

Piotrek pamietaj ze dobry kwas nie jes zly: D
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-03-2017, 23:40 PM)damian27 napisał(a):
(22-03-2017, 23:35 PM)piotrK napisał(a): Podczas spotkania West African Cichlids w Niemczech Zimna Zośka nabył 3 pary tych pięknych pielęgniczek pochodzących z dolnego biegu Konga. No i wziął i namówił mnie i Łojca, żebyśmy odkupili od niego dwie pary, coby gatunek był bezpieczniejszy. Nie powiem, żebym żałował, bo ryby już we worku wyglądały bosko Smile Ponieważ nie byłem przygotowany na sprowadzenie jakichkolwiek ryb ze spotkania, wylądowały w akwarium 60 L (ale długim na 85 cm) wraz z młodymi Stomatepia pindu. Gdy te ostatnie podrosną, zbiornik ten stanie się docelowym dla tej pary. Póki co raz samiec goni samicę, raz pływają "płetwa w płetwę" a raz samica stroszy się do samca Smile Na razie trzymam je w wodzie kranowej, a z takiej podobno pochodziły. Za jakiś czas i tak planuję zakup filtra RO więc trochę się im "polepszy". Poniżej najlepsze zdjęcie jakie dotychczas udało mi się wykonać. Najbardziej charakterystyczną cechą gatunku jest czarno obrzeżona płetwa odbytowa, najbardziej wyraźna u samicy.
No fajnie ładne pielęgnica z Afryki ale twój post jest tak bezplciowy że nie wiadomo jak na niego zareagować /odpisać

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
No faktycznie lekkości pióra(czy to klawiatury) Piotrowi brakowało, do tego pokusiłbym się o rymy(z racji lokalnego patriotyzmu, mogłyby być częstochowskie).  Zwróciłem również uwagę na przejście między wstępem oraz rozwinięciem- ze zgrzytem, a brak jest zakończenia!

Piotrze, musisz się poprawić by zadowolić wysublimowane smaki Twoich czytelników. Nie każdego już zadowala zwykły tekst. O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(23-03-2017, 09:38 AM)Ruki napisał(a):
(22-03-2017, 23:40 PM)damian27 napisał(a): No fajnie ładne pielęgnica z Afryki ale twój post jest tak bezplciowy że nie wiadomo jak na niego zareagować /odpisać

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
No faktycznie lekkości pióra(czy to klawiatury) Piotrowi brakowało, do tego pokusiłbym się o rymy(z racji lokalnego patriotyzmu, mogłyby być częstochowskie).  Zwróciłem również uwagę na przejście między wstępem oraz rozwinięciem- ze zgrzytem, a brak jest zakończenia!

Piotrze, musisz się poprawić by zadowolić wysublimowane smaki Twoich czytelników. Nie każdego już zadowala zwykły tekst. O maj gat
Mam nadzieję, że kolejne posty będą dotyczyły tareł tych ryb więc będzie bardziej "płciowo" Rotfl
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Bardzo mnie zainteresowały.
Czy to już w pełni dorosłe osobniki? Jakiej są wielkości?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie są dorosłe, wg książki Antona dorastają do 9 cm (samce, samice oczywiście mniejsze). Samiec ma teraz z 5 cm.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
No to sobie pagadali ... Big Grin
Ryby fajne , aż mnie lekko zakłuło z zazdrości Wink  . To też takie kopary jak transy i ewentualnie reszta Nanochromisów ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości