• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576L_SA

#21
Jest para. Dowody poniżej.
Samica oczywiście to ta mniejsza.
Wcześniej kilka razy było tarło ale zanim zdążyłem się pochwalić to ikra znikała. Zapewne za sprawą jednego samotnego Geophagusa, którego tam wpuściłem aby czyścił dno bo pawice strasznie brudzą zostawiając resztki jedzenia.

Powiem, że jak wcześniejsze tarła się nie udawały to samica miała z samcem przerąbane przez kilka dni. Myślałem nawet, że ją wykończy któregoś razu.

Tym razem, pawice bardziej stanowczo zabrały się za opiekę nad ikrą i bardzo dużo się tego wykluło.
Dziś została tego połowa, ponieważ ten Geophagus czasem podpływał (zwłaszcza od strony uszkodzonego oka samca pawicy) i na bezczelnego podjadał narybek. Dziś go odłowiłem.

Ciekawe czy uda mi się coś odchować.

   

Dzień po wykluciu 26.12.2017:



Dziś 28.12.2017. Samica porządnie zmęczona.

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Gratulacje - właśnie po to  hoduje się ryby, aby patrzeć na takie widoki .... Zakładaj słoik z artemią na parapecie ... Sporo będzie jaj potrzeba , młodych jest ogrom...Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości