• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576L_SA

#11
Witam ryby na banerze to Satanoperca sp. jurupari z rio Para

Nazwałem je swego czasu " amazonas red" bo bardzo przypominaja te opisane przez Newmana w jego artykule. No i mają mnóstwo czerwonego koloru ...

Dlaczego sp. jurupari  ( skoro ma cętki a w opisie naukowym tego gatunku jest wzmianka o ich braku ..)  dlatego ,że sposób jego rozmnażania jest podobny jak u S.jurupari  ( gębacz bezpośredni). Co odróżnia go od S.leucosticta który jest gębaczem larwofilnym czyli bierze do pyska dopiero larwy.
Ponieważ różny sposób rozrodu w pewniejszy sposób klasyfikuje  gatunki jako osobne niż np. różnice w ubarwieniu. Przyjąłem ten "parametr" jako decydujący. I pomimo tego że na pierwszy rzut oka te ryby bardziej przypominają S.leucosticta to jednak sa bliższe S.jurupari.

Co do ryb Slomy, to sa dla mnie zagadką .. Z pyska podobne do S.mapiritensis ( chciało by sie powiedzieć:  ..." z pyska podobne zupełnie do nikogo" ..Smile  ) ale kolory i ubarwienie płetw inne ( brak cętek których u moich S.mapiritensis było pełno ..) - np. na płetwie odbytowej .. 

Może jest to jakaś lokalna odmiana S. mapiritensis .. nie wiem ( szczególnie że nie mamy danych o ich pochodzeniu) Dlatego trzeba sprobowac je rozmnożyć aby przekonać się do czego im bliżej ..Smile

Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Sloma dzięki, zapomniałem o tamtym temacie.
Galimedes dzięki za wytłumaczenie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Jak sytuacja wygląda w baniaku podczas tarła pawic ?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Tarła na razie brak, jakieś symulacje tylko.
W sumie to dawno nie byłem w moim fishroomie więc (wyjazd służbowy) więc nie wiem co tam się dzieje.
Update ewentualnie w weekendSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A więc mam problem.
Samica pawiookiej stała się bardo agresywna w stosunku do samca jak i S. cf. Leucosticta.
Mam pytanie do bardziej doświadczonych, jak bardzo ta agresja może się zwiększyć i czy jest ryzyko że satanoperci ucierpią bardziej?
Na razie kończy się na gonitwach i jedna z satanek już trochę podrapana, zapewne o wzmocnienia podczas próby ucieczki.
Mogę zmienić obsady:
1. przenieść 6 osobników satanoperek do demonów (450L), wtedy pawice zostaną same
2. przenieść 6 osobników satanoperek do zbiornika 500L do parki G. altifrons, a 5 sztuk Uaru dać do Pawiookich. Pytanie czy będzie zgoda?
3. przenieść 6 osobników satanoperek do zbiornika 500L do Uaru a parkę G. altifrons przenieść do demonów (450L)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
a nie możesz przenieść pawic do 450L a demony dać do 576L?
EDIT:
Jesteś na 100% pewny, że to samica jest agresywna? Jesteś pewny płci obojga osobników?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Nie chciałbym. Dedykowałem pawiookim 576L i też widzę że trochę mały dla nich.
Nie chciałbym też łączyć satanoperek.
W tym 450L nie mam filtracji pod pawiookie.
Co do płci to raczej jestem pewny ale jeszcze tarła nie było więc...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Jak sytuacja wygląda w zbiorniku? Pawice wciąż agresywne?

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Satanoperki poszły do zbiornika 500L z Uaru. Teraz jest względny spokój ale tarta nie widać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Możesz mieć dwie samice i też podejdą do tarła Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości