• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 576L_SA

#1
Witam
zbiornik już istnieje jakiś czas ale nie było czasu coś tu wrzucić.
Wymiary 160x60x60, szkło 10 mm, przód OW.
Oświetlenie 13 zespołów diód LED samsunga.
Grzałki brak na razie. Temp. 26-27 stopni.
Woda pH 5.
Przewodność 340 uS.
Tło to zwykła płyta pilśniówka (nie mam pomysłu na coś innego)

Jak pisałem gdzieś wcześniej jest dedykowany dla parki Astronotus ocellatus i 6 sztuk Satanoperca cf. leucosticta.

   

   

   

   

   

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Sataniaki bardzo fajne tylko brakuje mi fotki z podglądem całego baniaka i nie chodzi mi tu o zdjęcie z tym pustym Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale ogrzewanie masz zajebiste Smile Normalnie marze o takim grzejniku w mojej piewce Wink
Oskary przepiękne ,  w takim baniaku mam nadzieję na jakieś udane tarło. Trzymam kciuki i bede pilnował aby wątek żył Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
A bo trudno zrobić zdjęcie w moim fishroomie. Otoczony jestem akwariami i z każdego emanuje jakieś światło (w sumie na tyle że w pokoju z ciągle zasłoniętym oknem jest mega jasno) więc jest zawsze pełno odbłysków.
Wybaczcie lepiej nie mogę, chyba że pod kątem jakoś ale wtedy nie ujmę całego zbiornika.

No, ogrzewanie fajne, tym bardziej że za free. Z tego względu w zimę okręcam na maksa żeby grzać pomieszczenie. Za to kłopot latem bo grzejnik zimny a pomieszczenie w suterenie, więc chłodno i grzałki naparzają nieźle.

   

   

wiem, wiem że belka oświetleniowa to majstersztyk. Dzięki Smile

Ojciec a Ty jak nie wpadniesz za niedługo to wiesz co Cię czeka.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Fajne połączenie gatunków. Też myślę nad podobnym tyle że szatany to te demoniczne . Napisz proszę jak wyglądają relację między gatunkami i generalnie jak wygląda zachowanie ryb. No i rozmiar ryb bo nie ma

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(22-03-2017, 18:05 PM)Sloma napisał(a): Ojciec a Ty jak nie wpadniesz za niedługo to wiesz co Cię czeka.....

wrrr ... nie wiem jak mam to zrobić ale chyba muszę sie postarać i zajechać w te poznańskie strony Wink ale jak ja do Was przyjade to dwa dni będzie za mało Tongue ...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-03-2017, 19:50 PM)amen999 napisał(a): Fajne połączenie gatunków.  Też myślę nad podobnym tyle że szatany to te demoniczne . Napisz proszę jak wyglądają relację między gatunkami i generalnie jak wygląda zachowanie ryb. No i rozmiar ryb bo nie ma

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Ach ten rozmiar, nie wiem bo nie mierzyłem. Myślę że pawice mają ok. 28-30 cm a sataniaki od. 12-16 cm.
Z zachowaniami to jest tak że pawice, jak mają dobry humor to pozwalają satankom pływać wszędzie. Ale co jakiś czas zostają przeganiane takimi zrywami sprinterowskimi pawic. Na szczęście satany są dość szybkie i na razie bez urazów.
Niezłym zjawiskiem jest to, że pływa w tym akwarium mały ramirez, którego jako odrzut z akwarystycznego wrzuciłem jako karmę.
Pawice mają chyba jakieś relacje pokojowe z ramirezami albo go nie widząBezradny. Cały czas pływa i nawet za bardzo się nie boi.

Pawice zaczynają tańczyć. Piękny widok. Zrobiły sobie miejsce za korzeniem usuwając piasek do gołej szyby. Ikra raczej będzie składana na korzeniu od tylnej strony więc z fotek nici.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dość ciekawe połączenie, piękne pawice Smile Ale ja bardziej skłaniam sie ku Satanoprca i dlatego moje pytanie. Czy to są te same ryby co u nas na banerze, czy jakis inny gatunek? Napisz proszę coś więcej o nich.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(23-03-2017, 19:11 PM)Zimna Zośka napisał(a): Dość ciekawe połączenie, piękne pawice Smile Ale ja bardziej skłaniam sie ku Satanoprca i dlatego moje pytanie. Czy to są te same ryby co u nas na banerze, czy jakis inny gatunek? Napisz proszę coś więcej o nich.

Raczej nie te same ale jakie to żeby to ktoś na 100% wiedział Mysl
Tu poczytasz więcej
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...eucosticta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(23-03-2017, 19:11 PM)Zimna Zośka napisał(a): Dość ciekawe połączenie, piękne pawice Smile Ale ja bardziej skłaniam sie ku Satanoprca i dlatego moje pytanie. Czy to są te same ryby co u nas na banerze, czy jakis inny gatunek? Napisz proszę coś więcej o nich.

Ryby z baneru to jurapari. Parkę dzikusów posiada użytkownik Zbigniew a ja mam od niego młodziki f1:-)Nie jestem specjalistą od satanoperki ale już na pierwszy rzut oka widzę różnicę w ubarwieniu płetw(jurapari&leucosticta).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości