• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mało popularne pielęgnice

#1
Witam, przeglądałem Wasze prezentacje pielęgnic, macie bardzo dużo ciekawych gatunków. Niemniej zastanowiła mnie pewna kwestia, dlaczego niektóre gatunki dużo częściej goszczą w akwariach niż inne. Nie wydaje mi się by główną przyczyną była dostępność poszczególnych gatunków bo macie również bardzo rzadkie. Zastanowiły mnie zwłaszcza trzy dla mnie wyjątkowo piękne gatunki ,którymi nikt z forumowiczów się nie chwalił:
-Neetroplus nematopus,
-Tomocichla tuba,
-oraz Theraps irregularis.
Czy te ryby są wyjątkowo trudne w utrzymaniu ,że tak rzadko goszczą w akwariach,czy są inne przyczyny? Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Z tych trzech to tylko irregularisa bym chciał. Pozostałe dla mnie nie są interesujące.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
To ze ryba jest mała i ładna nie znaczy ze nadaje się do akwarium. Bazalciki np są b.agresywne i obierają ogromne terytoria jak to skalne pielęgnice.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
No właśnie. Ja bardzo bym chciał kiedyś mieć jakieś Alcolapie, ale raczej szans na to nie widzę...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(18-03-2017, 16:50 PM)tuptuś napisał(a): Z tych trzech to tylko irregularisa bym chciał. Pozostałe dla mnie nie są interesujące.

Każdy ma inny gust, i dobrze bo inaczej wszyscy byśmy trzymali w akwariach to samoWink.

Prawda ,że w naturze bazalciki zajmują duże terytoria w stosunku do swojego rozmiaru ale zastanawia mnie jakby to wyglądało w akwarium szczególnie gdyby je umieścić ze sporo większym towarzystwem. Widziałem na filmach,że Lee miał je w swoich zbiornikach i całkiem nieźle to funkcjonowało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Najlepiej z managuanska albo dovi. Należą do ich ścisłej listy pokarmowej ,)

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Tuba i irregi to gatunki niemal, że niedostępne w Europie. Ma je kilka osób ale albo nie chcą im się te ryby rozmnażać albo jak co po niektórzy nie chcą ich rozmnażać Wink Obecnie ludzie prowadzą drugie życie w internecie a chcąc zaistnieć często zamieniają się w kolekcjonerów, którym nie zależy na dzieleniu się posiadanymi "rarytasami". Poznałem to na własnej skórze i kilkakrotnie zawiodłem się na takich osobach. Dobra starczy wylewania żalu Tongue
Te gatunki nie należą do łatwych, potrzebują sporej przestrzeni, odpowiedniej obsady i stabilnych idealnych warunków. Ryby nawet jeżeli gdzieś się pojawią w handlu to ich cena nie zachęca potencjalnego "Kowalskiego" aby zaryzykować i spróbować je trzymać u siebie. Tym sposobem znikają z obiegu a w ich posiadaniu pozostają tylko kolekcjonerzy, którym nie zależy na rozdawaniu narybku i kółko się zamyka. Znowu wyszło, że się wyżalam Sad
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzięki Filas za ciekawą wypowiedź, właśnie o takie wypowiedzi mi chodziło gdy zakładałem ten temat.
A co do kolegi Tuptuś-a to ciekaw jestem czemu tak się uwziąłeś na te bazalciki, rozumiem że mogą Ci się nie podobać,rzecz gustu. Choć nie są kolorowe to mi się podobają za ten błysk w oku i swojego rodzaju ADHD- kocham ryby które chwili w miejscu nie usiedzą. Jak zresztą wspomniałem widziałem filmik gdzie pływały w jednym akwarium z T. tuba, A. alfari oraz A. nigrofasciata, mało tego bazalciki miały młode, więc da radę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Nie uwziałem się tylko zwyczajnie ich nie lubię bo wydlubaly kiedyś oczy innym rybom które posiadałem. Od tamtej pory mogą posłużyć max za pokarm dla innych ryb.

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ej Tuptuś, byś napisał coś więcej o nich. Co prawda nie mój krąg zainteresowań ale jednak to rzadkie ryby i chętnie coś się dowiem o nich.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości