• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Proszę o opinie

#21
Generalnie podłoże też jest do wymiany jeśli chcesz mieć pielęgniczki i kiryski.
Masz zamiar kupić filtr RO czy będziesz jechał na kranówce?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(19-03-2017, 17:53 PM)kuba4410 napisał(a): Generalnie podłoże też jest do wymiany jeśli chcesz mieć pielęgniczki i kiryski.
Masz zamiar kupić filtr RO czy będziesz jechał na kranówce?
Mam zamiar kupić filtr ro może jeszcze w tym tygodniu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

(19-03-2017, 17:53 PM)kuba4410 napisał(a): Generalnie podłoże też jest do wymiany jeśli chcesz mieć pielęgniczki i kiryski.
Masz zamiar kupić filtr RO czy będziesz jechał na kranówce?
Polecisz mi jakies podłoże? Ile litrów na takie akwarium? 80x30 max do 200zl, najlepiej z alledrogo

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Piasek ZEW z OBI, Castoramy, LeroyMerlin, itp. Tani i dobry. Na Twoje akwarium jeden worek 20kg chyba wystarczy. Ewentualnie możesz wziąć dwa, żeby nie brakło.
A jak chcesz mieć w akwarium rośliny to ziemia ogrodowa lub kulki gliniano-torfowe pod piasek i będzie git.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(19-03-2017, 20:36 PM)kuba4410 napisał(a): Piasek ZEW z OBI, Castoramy, LeroyMerlin, itp. Tani i dobry. Na Twoje akwarium jeden worek 20kg chyba wystarczy. Ewentualnie możesz wziąć dwa, żeby nie brakło.
A jak chcesz mieć w akwarium rośliny to ziemia ogrodowa lub kulki gliniano-torfowe pod piasek i będzie git.
Mam takie kulki teraz. Zwykły piasek? Myślałem o podłożu Ada

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak, zwykły piasek.
Po co Ci takie podłoże? Masz zamiar prowadzić akwarium high-tech?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Wybierajac piasek zapewnisz rybka warunki zblizone do naturalnych i pozwolisz im sie zabawiac w kopanie dolkow itp. Jesli wybierzesz podloza ADA to licz sie z tym ze po jakims czasie wypalaja sie i sa bezuzyteczne, w piasku wiekszosc roslin bedzie rozwijac sie w naturalny sposob i nie beda im potrzebne nawozy i inne wymysly techniki.
Musisz odpowiedziec sobie na kilka pytan i ustalic jakis plan dzialania. Najwazniejsze z tych pytan to czy ma to byc akwarium roslinne z dodatkiem ryb ? Czy jednak cos w miare naturalnego ? 
Kolejnym tematem wartym uwagi jest zapewnienie rybka odpowiednich warunkow bytowych - tutaj klania sie lektura nt. poszczegolnych gatunkow
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(19-03-2017, 20:57 PM)kuba4410 napisał(a): Tak, zwykły piasek.
Po co Ci takie podłoże? Masz zamiar prowadzić akwarium high-tech?
Myślałem że jest poprostu lepsze na start.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

(19-03-2017, 22:50 PM)Qbek napisał(a): Wybierajac piasek zapewnisz rybka warunki zblizone do naturalnych i pozwolisz im sie zabawiac w kopanie dolkow itp. Jesli wybierzesz podloza ADA to licz sie z tym ze po jakims czasie wypalaja sie i sa bezuzyteczne, w piasku wiekszosc roslin bedzie rozwijac sie w naturalny sposob i nie beda im potrzebne nawozy i inne wymysly techniki.
Musisz odpowiedziec sobie na kilka pytan i ustalic jakis plan dzialania. Najwazniejsze z tych pytan to czy ma to byc akwarium roslinne z dodatkiem ryb ? Czy jednak cos w miare naturalnego ? 
Kolejnym tematem wartym uwagi jest zapewnienie rybka odpowiednich warunkow bytowych - tutaj klania sie lektura nt. poszczegolnych gatunkow
W ciągu miesiąca może wcześniej postaram się zebrać wszystkie potrzebne elementy i wystartować akwa na nowo już po zakupie filtra ro, bez kamieni, może korzenie wrzuce, jeśli korzenie to kupię trochę mchu, chce mieć w akwa ładna gęsta trawę_ jaki gatunek będzie łatwy w hodowli? ryby przeniosę do zastępczego 40 l akwa na czas gdy zbiornik będzie gotowy. Pod ten piasek prócz kulek dodawać jakąś podsypke?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jesli chcesz mieć trawnik to powinieneś zrezygnować z ryb kopiących Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
A co za podłoże masz teraz, to brązowe?

Jeśli zależy Ci na wzroście roślin i nie przewidujesz zbytniego gmerania w podłożu możesz wymieszać to wyciągnięte z akwarium z ziemią do paproci lub kwaśnym torfem (barwi wodę na herbaciano) i na to piasek lub żwirek. Będziesz miał  łatwiejszy start, bo w podłożu, które już masz bakterie zdążyły się osiedlić. No i kwaśny torf lekko obniży pH.

Warunek: lepiej żeby nie było ryb mocno kopiących
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(22-03-2017, 08:31 AM)Bastet napisał(a): A co za podłoże masz teraz, to brązowe?

Jeśli zależy Ci na wzroście roślin i nie przewidujesz zbytniego gmerania w podłożu możesz wymieszać to wyciągnięte z akwarium z ziemią do paproci lub kwaśnym torfem (barwi wodę na herbaciano) i na to piasek lub żwirek. Będziesz miał  łatwiejszy start, bo w podłożu, które już masz bakterie zdążyły się osiedlić. No i kwaśny torf lekko obniży pH.

Warunek: lepiej żeby nie było ryb mocno kopiących
Nie, zrobię tak jak kolega pisał będzie piasek i kulki gliniano torfowe. Z co2 dobra filtracja i mniej twarda woda będzie idealnie. Zakupiłem kilka sadzonek z i vitro, mam korzeń będzie trawnik wzgórza i drzewo porośnięte mchem. Przez kilka miesięcy bez ryb

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

(22-03-2017, 07:59 AM)Janek napisał(a): Jesli chcesz mieć trawnik to powinieneś zrezygnować z ryb kopiących Wink
Janku gdy trawnik będzie gotowy to żadna ryba mu nie straszna Big Grin po za pyszczakami i innymi roslinozernymi

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości