Odpowiedz 
Proszę o opinie
23-03-2017, 08:44 AM
RE: Proszę o opinie
Rób jak uważasz.

"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 20:52 PM
Chcesz trzymać te ryby kilka miesięcy w 40l zbiorniku? Mysl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-03-2017, 20:54 PM
(23-03-2017 20:52 PM)mimo12 napisał(a):  Chcesz trzymać te ryby kilka miesięcy w 40l zbiorniku? Mysl
A co mam z nimi zrobić? Przecież nie wyrzuce. Bocje oddam do zoologicznego

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
23-03-2017, 21:41 PM
Oddać te ryby, które się nie nadają do Twojego zbiornika, a w 40l przez taki czas niewielką ich część da się przetrzymać.
01-04-2017, 12:33 PM
Proszę o opinie
[Obrazek: 6ac8fb617c8772f4216d505c13a08adf.jpg]
Witam, zrobiłem jak mówiłem, część ryb oddalem. Parametry wody
no3 no2 - 0
GH-10-15
KH- 10
PH - 6.8
CL20, 5 mg/l
Możecie powiedzieć jak teraz to utrzymać, co zmienić, co zrobić by rośliny zdrowo rosły, na korzeniu jest mech jawajski , na dole mały Heniek i kilka traw
01-04-2017, 20:57 PM
ile światła masz, jakie podłoże poza tym widocznym, co2, nawozy???

To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
01-04-2017, 21:56 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2017 21:59 PM przez damian27.)
(01-04-2017 20:57 PM)leszko napisał(a):  ile światła masz, jakie podłoże poza tym widocznym, co2, nawozy???
Światło to ledowa SYLVANIA AQUASTAR MIDI LED 24W daje 2000lm ale ustawiłem ja na sterownik USB w tryb dzień i noc. Podłoże to zwykły piasek z zoologicznego w nim kulki gliniano torfowe brązowe to sztuczne podłoże bez niczego, co2 jest z bimbrowni na żelu. W dzwonie dość wysoko podwieszanym bo nie wiem jak się będzie wchlaniac, do tego nawóz JBL ze zdjęcia 25ml dziennie. [Obrazek: 9a6019e36afa2a78b923ccc38fbb6a17.jpg]

Ogólnie chciałbym żeby podłoże zarośla całe brzegi schodząc się z obu stron tworząc pomiędzy przejście, a korzeń ma być porośnięty mchem.
02-04-2017, 21:56 PM
czyli powiem krótko - za mało światła, podłoże do niczego (jałowe), co2 i nawozy spotęgują tylko wzrost glonów.

Rzuciłeś się z motyką na słońce nie czytając nawet podstawowych informacji na temat roślin w akwarium, szczególnie tych  które masz u siebie.
Poczyta troszkę na temat akwarystyki roślinnej.

Żaden trawnik nie utrzyma się w tych warunkach - mały heniek to mega wymagająca roślina.

Kup sam potas i podawaj - ten nawóz został na lepsze czasy jak będziesz miał o wiele mniej wymagających roślin.

Poszukaj roślin mało wymagających i od tych zacznij.

Jest szansa ze mech się rozrośnie - mech i tylko mech.

Mech jest powiązany nitką czy żyłką - jeśli nitką to rozpuści się ona tak po 3-4 tygodniach.

Jakie planujesz ryby??

To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach.
04-04-2017, 22:55 PM
(02-04-2017 21:56 PM)leszko napisał(a):  czyli powiem krótko - za mało światła, podłoże do niczego (jałowe), co2 i nawozy spotęgują tylko wzrost glonów.

Rzuciłeś się z motyką na słońce nie czytając nawet podstawowych informacji na temat roślin w akwarium, szczególnie tych  które masz u siebie.
Poczyta troszkę na temat akwarystyki roślinnej.

Żaden trawnik nie utrzyma się w tych warunkach - mały heniek to mega wymagająca roślina.

Kup sam potas i podawaj - ten nawóz został na lepsze czasy jak będziesz miał o wiele mniej wymagających roślin.

Poszukaj roślin mało wymagających i od tych zacznij.

Jest szansa ze mech się rozrośnie - mech i tylko mech.

Mech jest powiązany nitką czy żyłką - jeśli nitką to rozpuści się ona tak po 3-4 tygodniach.

Jakie planujesz ryby??
Dołożyłem druga lampę, kolejne 24w. Kupiłem i podałem potas. Do tej pory na kółkach i zwykłym podłożu rośliny rosły jak szalone
06-04-2017, 00:17 AM
Witam, kupiłem Substrat JBL aquabasis plus, czy jeśli wysypiasz na niego biały drobny piasek będzie ok? Powinienem ten Substrat płakać czy od razu do akwa?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe