• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Proszę o opinie

#11
(18-03-2017, 18:51 PM)-KUBA- napisał(a): Po co takie kamole do kakadu?

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
Chodzi ci o te największe? No chciałem je mieć dla hmm sam nie wiem miały ładnie wyglądać co sądzicie o takim korzeniu zamiast tych kamieni? [Obrazek: 0d5a3a789c481fb24870b30feb3b5422.jpg]

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

Ten z lewej jest pusty w środku ryby w nim lubią siedzieć

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Generalnie obsada do całkowitej przebudowy. Najpierw zajmij się rybami i zadbaj o ich dobro, a dopiero potem roślinami.
Wypisz jakie masz gatunki ryb i ile z każdego gatunku, wymiary akwarium i parametry wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(18-03-2017, 23:32 PM)kuba4410 napisał(a): Generalnie obsada do całkowitej przebudowy. Najpierw zajmij się rybami i zadbaj o ich dobro, a dopiero potem roślinami.
Wypisz jakie masz gatunki ryb i ile z każdego gatunku, wymiary akwarium i parametry wody.
Do tych ryb co widać są tylko kiryski i małe bocje, no i 2 samice kakadu bez samca bo padł po tarle. Opisywalem to w innym temacie. Jakich parametrów potrzebujesz? Wcześniej mówiłem że mam twarda wodę, apropo przygotowałem 10 l wody i odstawić, na powierzchni teraz widać osad jak to usunąć teraz żeby dolać czysta wodę do akwa?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Podaj konkretnie dane o które proszę, najlepiej wypunktowane, a nie pisz tak chaotycznie... 
- Obsada, która jest już w akwarium (nie to co było kiedyś, tylko aktualnie):
gatunek - ilość
gatunek - ilość
itd.
- wymiary akwarium - długość x szerokość x wysokość

Co do ściągania osadu to możesz próbować ręcznikiem papierowym. Połóż go delikatnie na powierzchni i podnieś - osad się przyklei.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(19-03-2017, 00:50 AM)kuba4410 napisał(a): Podaj konkretnie dane o które proszę, najlepiej wypunktowane, a nie pisz tak chaotycznie... 
- Obsada, która jest już w akwarium (nie to co było kiedyś, tylko aktualnie):
gatunek - ilość
gatunek - ilość
itd.
- wymiary akwarium - długość x szerokość x wysokość

Co do ściągania osadu to możesz próbować ręcznikiem papierowym. Połóż go delikatnie na powierzchni i podnieś - osad się przyklei.

Akwarium ma wymiary 80/30/40,
Ryby
6 x pseudomugli furcatus
6 kiryskow
6 x Brzanka Brokatowe
2 x Brzanka denisona
2 pielegniczki kakadu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka

(19-03-2017, 10:37 AM)damian27 napisał(a):
(19-03-2017, 00:50 AM)kuba4410 napisał(a): Podaj konkretnie dane o które proszę, najlepiej wypunktowane, a nie pisz tak chaotycznie... 
- Obsada, która jest już w akwarium (nie to co było kiedyś, tylko aktualnie):
gatunek - ilość
gatunek - ilość
itd.
- wymiary akwarium - długość x szerokość x wysokość

Co do ściągania osadu to możesz próbować ręcznikiem papierowym. Połóż go delikatnie na powierzchni i podnieś - osad się przyklei.

Akwarium ma wymiary 80/30/40,
Ryby
6 x pseudomugli furcatus
6 kiryskow
6 x Brzanka Brokatowe
2 x Brzanka denisona
2 pielegniczki kakadu.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
Zapomniał m dodać 2 male bocje około 1,5 cm

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
6 x pseudomugli furcatus -inne parametry
6 kiryskow
6 x Brzanka Brokatowe -inne parametry
2 x Brzanka denisona -za małe akwarium
2 pielegniczki kakadu. -docelowo 1+2
2 male bocje około 1,5 cm-za małe akwarium

Dokup po pozbyciu się tych ryb jakieś rozpraszacze, jeżeli nie zależy Ci na młodych to byle jakie, jeżeli zalezy, to z tańszych to będą Nannostomus beckfordi- przy tak wysokim akwarium i agresji samicy kakadu powinny dać radę odchować przy nich młode Wink. Oprócz tego, parametry w dół i wymiana podłoża na piach Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(19-03-2017, 11:09 AM)Papja napisał(a): 6 x pseudomugli furcatus -inne parametry
6 kiryskow
6 x Brzanka Brokatowe -inne parametry
2 x Brzanka denisona -za małe akwarium
2 pielegniczki kakadu. -docelowo 1+2
2 male bocje około 1,5 cm-za małe akwarium

Dokup po pozbyciu się tych ryb jakieś rozpraszacze, jeżeli nie zależy Ci na młodych to byle jakie, jeżeli zalezy, to z tańszych to będą Nannostomus beckfordi- przy tak wysokim akwarium i agresji samicy kakadu powinny dać radę odchować przy nich młode Wink. Oprócz tego, parametry w dół i wymiana podłoża na piach Wink.
Dlaczego mówisz że parametry dla pseudomugli furcatus powinny być inne? Z tego co się orientuję potrzebują pH między 7 a 8, średnio ciepłej wody, u mnie maja 27° i twardość do 12 u mnie jest trochę więcej ale walczę z tym. No i mogą żyć w 60 l zbiornikach a mój ma 100

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
"In 1981 the water temperature was measured at 75.2 – 83.3 °F/24 – 28.5 °C, pH 7.0 – 8.0, and hardness 90 – 180 ppm."

Tak jak piszesz, pH 7-8, a kakadu wolą niższe Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(19-03-2017, 11:50 AM)damian27 napisał(a):  twardość do 12 u mnie jest trochę więcej ale walczę z tym. No i mogą żyć w 60 l zbiornikach a mój ma 100
Jeżeli chcesz zejść z twardości WYWAL WAPIENIE.
Co do pseudomugili: mam je w swoim akwarium (ponad 200 l) i mimo niewielkich rozmiarów rybki te muszą mieć miejsce żeby się wypływać. 60 l to dla nich stanowczo za mało, tym bardziej, że są to rybki ławicowe.
"Akwarystyka jest jak alkoholizm, wszystko idzie w szkło."
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(19-03-2017, 17:13 PM)Bastet napisał(a):
(19-03-2017, 11:50 AM)damian27 napisał(a):  twardość do 12 u mnie jest trochę więcej ale walczę z tym. No i mogą żyć w 60 l zbiornikach a mój ma 100
Jeżeli chcesz zejść z twardości WYWAL WAPIENIE.
Co do pseudomugili: mam je w swoim akwarium (ponad 200 l) i mimo niewielkich rozmiarów rybki te muszą mieć miejsce żeby się wypływać. 60 l to dla nich stanowczo za mało, tym bardziej, że są to rybki ławicowe.
Tak zrobię, wrzucę korzeń zamiast tych kamieni. U mnie maja 100 l,akwarium ma 80 cm szerokosci

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L31 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości