• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

J Takie zagracenie jest dobre dla ryb, dla mnie horror przy próbie odłowienia i utrudniają obserwację i foto. Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czas na horror pod tytułem "złap małe żółtki". Szósty tydzień i młodzież się trochę rozpływa. Podczas karmienia wpłynęły między dorosłe ryby i rodzice nie utrzymały kontroli, dodatkowo samiec dziwnie się zachowywał. Niby zbierał je w grupę, choć trochę to wyglądało jak polowanie. Z ponad 30szt zostało około 20÷25. Rybki ok 1,5cm, warto by było chociaż część uratować. Planuję podstępem parę złapać. Może ktoś ma patent na jakąś surviwalową super pułapkę Dodgy .        
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • dzikakuna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U mnie sprawdziła się pułapka z butelki po oranzadzie Helena Smile dobrze jest przegłodzić trochę maluchy to prędzej wpływają za jedzeniem do butelki.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: stefan212020
(06-07-2022, 02:14 AM)Goran napisał(a): U mnie sprawdziła się pułapka z butelki po oranzadzie Helena Smile dobrze jest przegłodzić trochę maluchy to prędzej wpływają za jedzeniem do butelki.
Dzięki, robiłem takie z uciętą i odwróconą szyjką dla nieco większych rybek. Warto zrobić trochę małych otworków, jeśli na dłużej zostanie w akwarium to jest jakiś minimalny ruch wody. Na większych pułapka skuteczna.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Najlepiej łapać ryby w nocy gdy są w stanie spoczynku.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-07-2022, 02:14 AM)Goran napisał(a): U mnie sprawdziła się pułapka z butelki po oranzadzie Helena Smile

Sprawdziła się tak skutecznie, że nie dojechałeś na PCW? Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-07-2022, 14:45 PM)Ruki napisał(a):
(06-07-2022, 02:14 AM)Goran napisał(a): U mnie sprawdziła się pułapka z butelki po oranzadzie Helena Smile

Sprawdziła się tak skutecznie, że nie dojechałeś na PCW? Wink

Nawet mi nie mów... zglaszalem szefowi urlop zaraz jak wynikła sprawa PCW , a on mi dwa tygodnie przed mówi, że wszystkie urlopy są anulowane, bo mieliśmy długi weekend majowy a od 18 do końca lipca idą wszyscy na raz na urlop i firma staje.
A taka miałem ochotę i nadzieję na żywo z wami pogadać. Między innymi o Nano bo chyba właśnie one i meeki to rybki na które się przesiadam po wakacjach
Edit... dla ścisłości nie majowy tylko ten z Bożym Ciałem.....

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-07-2022, 21:01 PM)Goran napisał(a):
(06-07-2022, 14:45 PM)Ruki napisał(a):
(06-07-2022, 02:14 AM)Goran napisał(a): U mnie sprawdziła się pułapka z butelki po oranzadzie Helena Smile

Sprawdziła się tak skutecznie, że nie dojechałeś na PCW? Wink

Nawet mi nie mów... zglaszalem szefowi urlop zaraz jak wynikła sprawa PCW , a on mi dwa tygodnie przed mówi, że wszystkie urlopy są anulowane, bo mieliśmy długi weekend majowy a od 18 do końca lipca idą wszyscy na raz na urlop i firma staje.
A taka miałem ochotę i nadzieję na żywo z wami pogadać. Między innymi o Nano bo chyba właśnie one i meeki to rybki na które się przesiadam po wakacjach
Edit... dla ścisłości nie majowy tylko ten z Bożym Ciałem.....
Przykro mi to pisać ale jesteś pierwszym uczestnikiem który wyraził chęć uczestnictwa i bez żadnego powiadomienia po prostu nie przyjechał. Zaufanie Moje jak i teamu jest teraz do ciebie zerowe. Tak nie zachowują się kompetentni ludzie. Oczywiście nie wiąże się z tym żadna kara choć jeden z Chlopakow z Teamu proponował ostrzeżenie jako przestrogę dla innych na przyszłość ale jak na razie temat umarł.
Łojciec Łojciec alleluja  [Obrazek: haha.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-07-2022, 21:28 PM)tatakuby napisał(a):
(06-07-2022, 21:01 PM)Goran napisał(a):
(06-07-2022, 14:45 PM)Ruki napisał(a): Sprawdziła się tak skutecznie, że nie dojechałeś na PCW? Wink

Nawet mi nie mów... zglaszalem szefowi urlop zaraz jak wynikła sprawa PCW , a on mi dwa tygodnie przed mówi, że wszystkie urlopy są anulowane, bo mieliśmy długi weekend majowy a od 18 do końca lipca idą wszyscy na raz na urlop i firma staje.
A taka miałem ochotę i nadzieję na żywo z wami pogadać. Między innymi o Nano bo chyba właśnie one i meeki to rybki na które się przesiadam po wakacjach
Edit... dla ścisłości nie majowy tylko ten z Bożym Ciałem.....
Przykro mi to pisać ale jesteś pierwszym uczestnikiem który wyraził chęć uczestnictwa i bez żadnego powiadomienia po prostu nie przyjechał. Zaufanie Moje jak i teamu jest teraz do ciebie zerowe. Tak nie zachowują się kompetentni ludzie. Oczywiście nie wiąże się z tym żadna kara choć jeden z Chlopakow z Teamu proponował ostrzeżenie jako przestrogę dla innych na przyszłość ale jak na razie temat umarł.
I tu fakty są trochę inne. Jak tylko dowiedziałem się , że nie dostanę urlopu od razu zadzwoniłem do Pigul71, gdzie miałem być dokwaterowany i poinformowałem , że mam problem i prawdopodobnie nie dojadę.
Niestety mam taką robotę, że w soboty pracuję. Długo biłem się z myślami ale ostatecznie zdecydowałem, że wyjazd dopiero w sobotę wieczorem po pracy jest bez sensu.
Owszem nie napisałem oficjalnie na forum info, że nie dojadę i jeśli moje zachowanie kwalifikuje się do ukarania, to mogę tylko prosić o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary. Dla mnie fakt , że ominął mnie super wyjazd na ktory bardzo się cieszyłem to mega porażka.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(06-07-2022, 22:43 PM)Goran napisał(a):
(06-07-2022, 21:28 PM)tatakuby napisał(a):
(06-07-2022, 21:01 PM)Goran napisał(a): Nawet mi nie mów... zglaszalem szefowi urlop zaraz jak wynikła sprawa PCW , a on mi dwa tygodnie przed mówi, że wszystkie urlopy są anulowane, bo mieliśmy długi weekend majowy a od 18 do końca lipca idą wszyscy na raz na urlop i firma staje.
A taka miałem ochotę i nadzieję na żywo z wami pogadać. Między innymi o Nano bo chyba właśnie one i meeki to rybki na które się przesiadam po wakacjach
Edit... dla ścisłości nie majowy tylko ten z Bożym Ciałem.....
Przykro mi to pisać ale jesteś pierwszym uczestnikiem który wyraził chęć uczestnictwa i bez żadnego powiadomienia po prostu nie przyjechał. Zaufanie Moje jak i teamu jest teraz do ciebie zerowe. Tak nie zachowują się kompetentni ludzie. Oczywiście nie wiąże się z tym żadna kara choć jeden z Chlopakow z Teamu proponował ostrzeżenie jako przestrogę dla innych na przyszłość ale jak na razie temat umarł.
I tu fakty są trochę inne. Jak tylko dowiedziałem się , że nie dostanę urlopu od razu zadzwoniłem do Pigul71, gdzie miałem być dokwaterowany i poinformowałem , że mam problem i prawdopodobnie nie dojadę.
Niestety mam taką robotę, że w soboty pracuję. Długo biłem się z myślami ale ostatecznie zdecydowałem, że wyjazd dopiero w sobotę wieczorem po pracy jest bez sensu.
Owszem nie napisałem oficjalnie na forum info, że nie dojadę i jeśli moje zachowanie kwalifikuje się do ukarania, to mogę tylko prosić o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary. Dla mnie fakt , że ominął mnie super wyjazd na ktory bardzo się cieszyłem to mega porażka.

W takim układzie sprawa zakończona. Następnym razem pisz na forum.
Łojciec Łojciec alleluja  [Obrazek: haha.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości