• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

Jednak instynkt rodzicielski u wszelkich zebropodobnych pielęgnic jest wyjątkowo silny Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pierwszy spacer 10dni po tarle (5 od wyklucia).

Dwa dni trzymają się gniazda, poprzednio drugiego dnia śmigały po całym zbiorniku.

Każdy ma swój dzień dziecka. Trzeci dzień, zwiedzanie po całości.
[-] Post stefan212020 otrzymał 4 Lubię to od:
  • dzikakuna, piotrK, schmeichel, Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Szkoda że nie masz w akwarium piasku, te ryby jak wyprowadzają młode to świetnie podrywają piasek w poszukiwaniu żarcia.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zgadza się, jak wiele innych centralsów również nano prezentują to ciekawe zachowanie i warto zapewnić im choć trochę piasku w akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ostatnio piasek miałem 35lat temu i nie chcę do niego wracać. Musi im wystarczyć żwirek różnej gradacji. Na filmiku jest drobny 0,8÷3 mmo bokach 3÷8 mm, a za kamolami mieszanka z otoczakami. Grzebią wszędzie, potrafią wynosić nawet grubszy żwir pod taflę. Teraz mniej, chyba jest jeszcze za czyste dno. Myślę że najlepiej by się czuły z grubym żwirem i otoczakami zmiksowanymi z piaskiem. Żwir ma tę zaletę że maluchy są na jego tle mało widoczne. Z piaskiem trzeba by sporo śmietnika z liści i gałązek co mogłoby trochę kwasić.
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • Stan
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź o wadach piasku i słowem "kwasić " ..... W mojej meblowej branży często słyszę podobną opinię o blatach w kuchni..... lepiej żeby były w ciapki bo brudu nie widaćSmile jeśli kwasić odnosi się do PH to też nie bardzo rozumiem jaka to wada ....
Trzymałem kiedyś na żwirku Barwniaki i też sobie radziły z przenoszeniem go w różne miejsca , ale może dlatego, że miały nadzieję dokopać sie do piasku Smile
Edit.... załapałem... patyki i liście robiąc kamuflaż mają kwasić.... Oj taka ilość krzywdy wodzie nie zrobi.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 2 Lubię to od:
  • filas, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(03-06-2022, 06:47 AM)Goran napisał(a): Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoją wypowiedź o wadach piasku i słowem "kwasić " ..... W mojej meblowej branży często słyszę podobną opinię o blatach w kuchni..... lepiej żeby były w ciapki bo brudu nie widaćSmile jeśli kwasić odnosi się do PH to też nie bardzo rozumiem jaka to wada ....
Trzymałem kiedyś na żwirku Barwniaki i też sobie radziły z przenoszeniem go w różne miejsca , ale może dlatego, że miały nadzieję dokopać sie do piasku Smile
Edit.... załapałem... patyki i liście robiąc kamuflaż mają kwasić.... Oj taka ilość krzywdy wodzie nie zrobi.

O zaletach piasku było już na forum dużo rybkom którym jest niezbędny pewnie bym się nawrócił. Nie pisałem o jego wadach tylko dawaniu kamuflażu i poczucia bezpieczeństwa dla młodych i ich opiekunów. Liście z chrztem chrustem systematycznie uzupełniam w rozsądnych ilościach(nie sprzątam, się rozkładają dąb i brzoza lub podlegają konsumpcji orzech i pokrzywa). Piachu nie lubię, po a nalizie.
Kwasić to po mojemu tak jak z octem im go więcej tym grzybki smaczniejsze. Teraz lubię łagodne, zgaga mniej dokucza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może i masz rację. Choć czasem wydaje mi się, że dorabiamy sobie różne teorie na podstawie logicznego myślenia. A ryby z logiką nie mają nic wspólnego. Tu działa instynkt. Równie dobrze kiepska widocznośc maluchów na dnie może w.....ać rodziców bo trudniej zauważyć gdzie się szkraby rozlazły.
Zawsze widząc rodzinę bocianów na gnieździe myśę sobie czy nie bezpieczniej było by im w dziupli Smile Rotfl

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zgadza się, najeść się nie będąc zjedzonym i naprodukować potomstwa. Rybki nie chcą gadać to sam interpretuję. Pierwszy dzień spacerów w pełnym świetle z frontu i pozostały godzinę po tym jak światło zgasło. Zbierały maluchy przy nocnym ledzie bardzo sprawnie.

Wczoraj i dziś od rana żerują w zacienionej części zbiornika, olewając naszą logikę.
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Noc spędziły pod korzeniem w pobliżu miejsca żerowania. Myślę że to jest zachowanie podobne do tego z natury. Ważne by takich miejs w zbiorniku było więcej. Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości