• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

A przepraszam, to jest temat o...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
O słabym wystroju z Amatitlania Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak naprawdę to się nie śmieje. Wiem jak bardzo ryby lubią nienaturalne elementy wystroju. Swojego czasu kokosy, wapień filipiński czy rurki z ceramiki robiły u mnie furore jako miejsca do tarła. To forum jednak zmieniło moje podejście i staram się żeby bylo naturalnie. 
Rozumiem jednak podejście 'cel uświeca środki' bo czasem ważniejsze są ryby niż nasze poczucie estetyki.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i u mnie wylądowała młoda parka od Papja.
Na razie blade i zestresowane bo dopiero wpuszczone ale już dzielnie penetrują zakamarki Wink


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam wszystkich serdecznie, chciałbym wzbogacić sowje akwaria o pielęgniczki Amatitlania nanolutea. Poszukukę 2 par lub kilku młodych jeśli ktośby miał parę sztuk na sprzedaż albo na wymianę ( domowa hodowla zbrojmików L 144) to z miłą chęcią .pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:

Witam,
u mnie od dwóch dni obserwuję typowe zachowanie pary po złożeniu ikry. Niestety ikra została złożona na bocznej ściance kamienia który z przodu jest niewidoczny. Gniazdem opiekuje się głównie samica. Przed tarłem ryby kopały małe dołki w różnych miejscach, ale zawsze przy skałach lub podkopując je. Myślałem, że tarlaki przystąpią do tarła na otwartej przestrzeni i złożą ikrą na płaskim kamieniu. Ikra jednak została złożona w dużej grocie o dość sporym prześwicie. W tym samym czasie, w tym samym zbiorniku w innym miejscu doszło również do złożenia ikry przez Amatitlania myrnae. Ubarwienie ryb przed tarłem i obecnie podczas opieki nad jajami jest bardzo intensywne (mocno cytrynowe z ciemnymi znaczeniami, szczególnie na głowie między oczami). Pozostałe osobniki Amatitlania nanolutea zbladły i ich kolory są dość stonowane.

       
       
       
       
   
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo ładne zdjęcia. Faktycznie, Cryptoheros/Amatitlania kładą ikrę w ukryciu, a przynajmniej w najbardziej ukrytym od widoku współmieszkańców akwarium miejscu Smile W teorii Thorichthys kładą ikrę na otwartej przestrzenii, ale jeżeli mają dostęp do lepszej kryjówki - skorzystają z niej Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne zdjęcia. Leszku, 'przerobiłeś' już całą Tangę? Smile czy to porostu małe urozmaicenie?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(24-11-2018, 23:33 PM)Topielec napisał(a): Piękne zdjęcia. Leszku, 'przerobiłeś' już całą Tangę? Smile czy to porostu małe urozmaicenie?

dziekuję Smile
Adamie, Tangi według mnie nie da się całej "przerobić" bo jest tak różnorodna pod względem zachowań, że czasu może zabraknąć. Czasami na jeden gatunek potrzeba kilku lat żeby go dobrze poznać i tu nie mamy pewności. Fakt, ilość zbiorników w domu może pomóc obserwować Tanganikę "hurtowo"Big Grin. Tanganika u mnie była, jest i będzie. A te "bąble" to urozmaicenie. Zauroczyły mnie jak były jeszcze małe, szare ale coś w nich "było".

Dzięki Piotrze za informacje nt. rozmnażania. Jak widać moje pierwsze obserwacje z tym gatunkiem są zgodne z opisem innych obserwatorów.

Poniżej filmik dzisiaj nagrany pokazujący obronę terytorium i ikry jednocześnie przez parę Amatitlania nanolutea.


[youtube]XISde8664kw[/youtube]
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękny widok. Jaki układ myrnae posiadasz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości