• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

takie widoki nigdy się nie nudzą...
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jedne z tych centralsów dla których może kiedyś bym zgrzeszył.... Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Są jakieś polskie strony z opisem tych rybek ? Chciałbym sprawdzić czy nadają się na moje warunki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nasz forumowy e-zin Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pytanie do znawców tematu:-)Posiadam 3 sztuki około osmio miesięcznych nano. Wielkość około 6 cm. Układ to jeden samiec i dwie samice. W grupie dominuje samica,ktora jest pięknie wybarwiona. Niestety wykazuje agresję wobec innych, nawet większych ryb.Przegania ona inne ryby szczególnie podczas karmienia.Jej agresja skupia się głównie na przeganianiu innych ryb,nie robi im przy tym krzywdy. Nie mniej jednak chciałbym mieć względny spokój w zbiorniku i ułatwić nano dobranie się parki. Jak to osiągnąć?Odseparować najsilniejszą samicę czy czekać na dalszy rozwój sytuacji?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jak odłowisz najsilniejszą samice to drugi w hierarchii osobnik zdominuje akwa i będziesz miał to samo. 6 cm to już spore ryby, samca masz jakiegoś ciapowatego. Musisz czekać aż podrośnie jeszcze. Jak się zacznie stawiać samicy, to powinna przystąpić z nim do tarła.
W jakim dużym są akwarium?
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
1. Czy druga samica jest mniejsza od samca?
2. Z czym je trzymasz i w jakiej wielkości akwa?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Akwarium 150x45x55. Ryby pływają z młodą parką steindachneri (ok 8cm) i młodymi sklepowymi skalarami. Wiem,ze ryby nie z tego biotopu ale mam częściową likwidację i chwilowo tak musi być:-) Druga samica i samiec są minimalnie od niej mniejsze. Sa też w porównaniu do niej łagodniejsze i szare.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Większe samice są często bardzo dominujące i nie pozwalają samcowi na normalny wzrost. Ja bym ją odłowił - z drugą samicą samiec na pewno utworzy parę.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(26-10-2017, 17:54 PM)piotrK napisał(a): Większe samice są często bardzo dominujące i nie pozwalają samcowi na normalny wzrost. Ja bym ją odłowił - z drugą samicą samiec na pewno utworzy parę.

Czyli oddać ją komuś czy chwilowo odseparować?Pozostała parka zapewne nabierze barw gdy odseparuję przywódczynię?:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości