• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

#31
Mówisz o cutteri? Wątpię, bo to ryby od datora, a nie podejrzewam go o to by nie wiedział co mu się rozmnaża w akwariach. Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
No i gdzie nowe fotki moich śliczności?? Ja rozumiem, że teraz to masz fazę na cykanie cutteri bo masz maluszki (oczywiście gratuluję Tongue ), no ale przez to tutaj nie ma aktualizacji fotek tych rybek Sad No i z uparciem nadal proszę o filmik, nawet bardzo kiepski Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Heh, no bo ni ma co fotografować. Rosną, 2 wielkie samice dalej rządzą w akwarium, a najmniejsza ostatnio nieźle dostała po tyłku. Obiecuję że coś cyknę jutro po podmianie Wink Z filmem będzie ciężko...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Na specjalne życzenie. Pierwszy samiec, druga samica, chyba największa ryba w zbiorniku.Smile

       
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Niesamowite są, zazdroszczę Smile A mógłbyś troszkę w wolnym czasie opisać te ryby? Mają jakieś towarzystwo innych ryb w akwa? Jak się zachowują? Rządzą, czy dzielą się przestrzenią z innymi gatunkami? Samiec nadal taki wybredny jeśli chodzi o jedzenie?
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dopiero teraz doczytałem, że jednym z rozwiązań dla tych ryb jest układ haremowy, a więc skład Twojej grupy nie jest taki zły Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Układ nie jest zły, ale mimo to przydałby się jeszcze jeden samiec. :-)

Co do pytania mei. Moje C. nanoluteus pływały do niedawna same, jednak po około miesiącu (podobnie jak inne ryby wcześniej mieszkające w tym akwarium) zrobiły się płochliwe. Postanowiłem dokupić im jako towarzystwo żyworódek, a jako że nie chciało mi się bawić w zamawianie "biotopowych" nożówek kupiłem w miejscowym zoologu kilka małych, czarnych mieczyków. W akwarium zrobił się ruch i nie ma już śladu po dawnej płochliwości. Mieczyki i pielęgnice żyją swoim życiem, nie wchodzą sobie w drogę. Samiec nie jest już tak wybredny, ale nadal to samice bardziej łapczywie pobierają pokarm.

Ogólnie to w zbiorniku jest spokój, chociaż jak już pisałem najmniejsza samica stała się "chłopcem (?!) do bicia", i trochę przy tym schudła.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Piekne rybki zazdroszcze Winkmam madzieje ze kiedys beda dostepne w naszym kraju.A jak tam samczyk wybral juz dziewuche?Big Grin

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Hmmm, już od jakiegoś czasu tańcuje z średnią samicą, (prawie tej samej wielkości co on), ale takie rzeczy widuję już od 3 miesięcy, więc na razie nie robię sobie wielkich nadziei. Mam nadzieję że się kiedyś rozmnożą i trafią do kilku osób z forum.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Nadal plywaja z mieczykami?Nic im zoltki nie robia?Smile

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości