• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Amatitlania nanolutea

#21
Normalnie czad Smile
kiedy moje argenty dostaną ten błękit w oczach Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Zaloty? Raczej nie, ale trochę się dziś uaktywniły:


Załączone pliki Miniatury
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Ja tam ciągle nie mogę się napatrzeć na te Twoje rybska i w tej chwili jak dla mnie, to są one najpiękniejszymi pielęgnicami jakie widziałam Big Grin Normalnie zakochałam się w tym żółtym, pasiastym kolorze i niebieskich błyszczących ślepkach Smile Pisałam to jakiś czas temu na shoutboxie ale chyba nie widziałeś, to spamię tutaj Tongue Gdzieś tam wcześniej chyba pisałeś, że jak będziesz przesadzał z ilością zdjęć, to mamy Ci nagadać... Ja tam poproszę tyle zdjęć, ile tylko serwery udźwigną Big Grin No i również dołączam się do próśb o filmik. Możesz nawet nakręcić kalkulatorem Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
No nie mogą się nie podobać Wink Trzymaj(cie) kciuki zeby ten mój samiec w końcu nadgonił. Dwie dziołchy są ze 2x większe od niego.

Ten niemal fioletowy kolor oka, dostają tylko, gdy są podniecone. Zazwyczaj nie odbiegają w tym aspekcie od innych Cryptoheros. Co nie znaczy, że są wtedy brzydkie, wręcz przeciwnie.

Film nakręcę (to samo z cutteri), ale ostrzegam! Jakość będzie do dupy, bo jedyne czym u mnie da się zrobić "motion picture" to jest przedpotopowa idiotenkamera.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Z filmem próbowałem, ale kicha - te ryby są dość płochliwe. Chyba jednak muszę poszukać im towarzystwa.

Samiec zaczyna nadrabiać, mimo to mam wątpliwości, czy nie oddzielić 2 duże samice (choćby i do 450L), a w tym akwarium zostawić samca z 2 lub 3 mniejszymi. Do nich się zaleca, a te dwie krowy tylko go dziobią.
A zaleca się tak:
   
Tylko wtedy widać tą piękną seledynową p. odbytowąSmile
Zaloty nie pozostają bez odpowiedzi:
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Jeśli masz już 100 % pewność co do płci to myślę, że możesz tak zrobić. Prawdopodobnie wkrótce będziesz szukał nowego domu dla tych "krów", bo nie będziesz miał po co ich znowu łączyć z resztą Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Piter,
Ciesz się, że masz w stadzie tyle krów, a nie same byki - wtedy miałbyś rodeoBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Takie stonowane barwy kocham!

Ciekawi mnie ten "wzorek" na płetwach grzbietowych u większości Cryptoheros- podczas tarła jest najjaskrawszą częścią tych ryb, ale np u C. cutteri/ nigrofasciatus/ sajica i innych tego nie ma.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
@Bernard: tak, tylko kto zechce dwie samice ryb, które są u nas niedostępne? Niech samiec sobie rośnie póki co, będę je obserwował.
@Darek: Big Grin
@Pley, to cecha zmienna u ryb nawet tej samej odmiany. Jedna samica ma ledwo widoczny wzór, tak, ze na początku myślałem, ze to samiec. A u cutteri na zdjęciach w internecie też nie widziałem tych plam. Dziwne, że moje 3 samice je mają Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Może te samice to nie te ryby za które je masz?:>
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości