• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozmnażanie Kakadu

#21
(16-03-2017, 18:21 PM)damian27 napisał(a):
(16-03-2017, 12:44 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Te bzdury z netu ,że ryby żyją całe życie w twardej wodzie?

W genach mają zapisaną inną i jakbyś im ją zapewnił miałyby lepsze samopoczucie zapewne.
Sam nie wiem może i bzdury, tylko że ryby były w dobrej formie barwy też były bardzo ładne, zbiory Lo go po tym table tak jak pisałem wyżej. Z dnia na dzień

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
Miało być "zmiotlo go po tym tarle ... " odstawiam teraz wodę na kilka dni po 15 litrów i podmieniam żeby zbić twardość, dodaje też przegotowanej wody, myślicie że to wystarczy żeby zbić kh do 5-8??

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Odstana woda nie bedzie mieksza ! Woda przegotowana owszem ale trzeba ja zostawic na wrzeniu przez kilka minut a po ostygnieciu zebrac osad z powierzchni. Przy takich zabiegach z podmianami wody obnizanie twardosci wody w akwarium potrwa kilka miesiecy
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Kup sobie filtr RO i będzie po kłopocie Wink Koszt nieduży - ok. 100zł, a szybciej i wygodniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(17-03-2017, 20:30 PM)Qbek napisał(a): Odstana woda nie bedzie mieksza ! Woda przegotowana owszem ale trzeba ja zostawic na wrzeniu przez kilka minut a po ostygnieciu zebrac osad z powierzchni. Przy takich zabiegach z podmianami wody obnizanie twardosci wody w akwarium potrwa kilka miesiecy
Osad węglanowy opada na dno, nie utrzymuje się na powierzchni. Wink Obniżanie twardości tą metodą jest ekonomicznie nieopłacalne, taniej już wychodzi RO+woda do kanalizy.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości