• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozmnażanie Kakadu

#11
A to też zależy, bo nawet u gatunków poligamicznych zdarza się, że samiec pomaga samicy w odchowie młodych Tongue. U moich baenschi samiec pomagał samicy strzec terytorium i był dopuszczany przez nią do narybku Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
To przedewszstkim zalezy od "charakteru" i usposobienia ryb, wezmy tez pod uwage ze to ich drugie tarlo wiec musza sie jeszcze duzo nauczyc
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
No i zakończyło się to tak że rano samiec wyszedł ze swojej kryjówki. Rano jak wychodziłem do pracy był blady i miał jakby duże oczy, po pracy znalazłem go martwego, ikry też już nie było.. Sprawdziłem parametry wody i są niby ok, tak więc do sklepu po następnego ehh

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(15-03-2017, 16:43 PM)damian27 napisał(a): No i zakończyło się to tak że rano samiec wyszedł ze swojej kryjówki.  Rano jak wychodziłem do pracy był blady i miał jakby duże oczy, po pracy znalazłem go martwego,  ikry też już nie było..  Sprawdziłem parametry wody i są niby ok, tak więc do sklepu po następnego ehh

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
najpierw sprawdź co mogło się wydarzyć. Żadnych oznak chorobowych? Jak wyglądają i zachowują się pozostałe ryby?
Doszło coś ostatnio do baniaka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Pozostałe ryby i samice kakadu maja się dobrze, wszystko jest ok, ostatnia zmiana to zmiana oświetlenia na sylvania aquastat midi Led z trybem calodobowym

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A jakie parametry mierzysz? Na jakiej wodzie je trzymasz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
[Obrazek: 34a8f27ca099c3ac3fd23bfad10f4689.jpg]

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka

Nie chciało mi się pokolei wymieniać, jedynie twardość jest duża się ryby w takiej wodzie żyją cale Zycie. Zresztą do tej pory było ok

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Te bzdury z netu ,że ryby żyją całe życie w twardej wodzie?

W genach mają zapisaną inną i jakbyś im ją zapewnił miałyby lepsze samopoczucie zapewne.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(16-03-2017, 12:44 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Te bzdury z netu ,że ryby żyją całe życie w twardej wodzie?

W genach mają zapisaną inną i jakbyś im ją zapewnił miałyby lepsze samopoczucie zapewne.
żeby tylko samopoczucie - jak moje widział koleś z zoologa to nie mógł się nadziwić wybarwieniem szczególnie samic, akurat wszystkie było w okolicach tarła - więc śliczne złoto-czarne. A samce żywo wybarwione (hodowlane), jak mu oddałem jednego samca i widziałem po tygodniu to żal za d.pę ściskał - płetwy złożone, cały blady. 
Wiem, że to nie tylko zasługa wody, ale na pewno jest to jedną z ważnych składowych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(16-03-2017, 12:44 PM)Kierowca Bombowca napisał(a): Te bzdury z netu ,że ryby żyją całe życie w twardej wodzie?

W genach mają zapisaną inną i jakbyś im ją zapewnił miałyby lepsze samopoczucie zapewne.
Sam nie wiem może i bzdury, tylko że ryby były w dobrej formie barwy też były bardzo ładne, zbiory Lo go po tym table tak jak pisałem wyżej. Z dnia na dzień

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości