• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozmnażanie Kakadu

#1
Witam wczoraj zauważyłem że moje kakadu pilnują ikry, samiec był agresywny przeganial ryby z okolicy a samica pilnowała jajek, dzisiaj po pracy samca wcielo a samica sama pilnuje jajek. Możecie mi powiedzieć czy to normalne? Samca po długim czasie znalazłem między kamieniami pod korzenie mikrozorium siedzi tam i ani myśli się ruszać gdzie indziej.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Normalne. Samica teraz jest w stanie agresji na wszystko co się porusza Wink Najwazniejsze jest dla niej dobro jajek lub młodych.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No tak ale czy to nie dziwne że on nawet jeść nie wychodzi? Wczoraj razem bronili kryjówki a dzisiaj się martwię że ten Amigo mi padnie z glodu

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Jak zglodnieje to wyjdzie, chyba ze dostal taki lomot ze mu sie jesc odechcialo Wink to ich pierwsze tarlo?
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Drugie no nic będę czekać i żyjące co z tego wyjdzie bądź nie

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
A jak duze jest akwarium ? Samiec ma szanse odplynac gdzies dalej zeby zejsc samicy z oczu ? 
Niestety samice kakadu to straszne agresory wiec kazdy przeplywajacy obiekt bedzie zbieral becki
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(14-03-2017, 21:21 PM)Qbek napisał(a): A jak duze jest akwarium ? Samiec ma szanse odplynac gdzies dalej zeby zejsc samicy z oczu ? 
Niestety samice kakadu to straszne agresory wiec kazdy przeplywajacy obiekt bedzie zbieral becki
112 l. Samiec ma sporo miejsca a ta faktycznie jest teraz agresywna, ale czytałem że razem pilnują młodych a teraz to jakoś dziwnie wygląda. On zazwyczaj często się pokazywał a teraz ani drugie spod tych korzeni

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Damian spokojnie , u mnie w akwarium 120-to litrowym jedna najmniejsza samica jak ma miot młodych to zajmuje 70 % akwarium a dwie inne samice i dwa samce siedzą na skrawku który im zostawiła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kakadu sa gatunkiem poligamicznym i nie tworza stalych i zgranych zwiazkow. Dlatego na jednego samca powinno przypadac 2 - 3 samice. W mysl zasady - "co byka obchodzi jak sie krowa cieli" - samiec spelnil swoja role i nie bedzie zajmowal sie opieka nad mlodymi, a gdybys mial wiecej samic to pewnie juz krecilby z druga
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ma druga samice i ta druga zachowuje się normalnie, od czasu do czasu popływać w okolice kryjówki z ikra i zostaje przegoniona, ale może faktycznie dostał w nocy takie becki że ma dość. Wolałem się upewnić czy wszystko jest ok. Czytałem też że samce pomagają przenosić młode w pysku i stąd to zdziwienie.

Wysłane z mojego SM-T580 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości