• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tarło L600

#51
(27-03-2017, 18:08 PM)novi napisał(a): U samca dłuższe, widoczne włoski na tym grubym, pierwszym promieniu płetw piersiowych

Dzięki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Przy tym gatunku i tej wielkości ryb różnicę powinieneś wiedzieć dość sporą , samiec jest smuklejszy i ma dużo więcej kolców na ciele niż samiczka za to samiczka będzie bardziej pełna to bardzo dobrze widać z góry, też zwróć uwagę na kształt głowy , samiec będzie miał kształt trójkąta a samiczka bardziej zaokrąglony . Płetwy piersiowe tak jak kolegawyżej pisał , widać różnicę w wielkości szczeciny, oraz wąsy z boku pyszczka samiec będzie miał długie a samiczka krótkie, najwięcej widać po kolcach nie na darmo je nazywają kaktusy. Rozpoznać różnicę płci jest w miarę łatwo ale trzeba poświęcić trochę czasu na obserwację ryb
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Panowie spiruline zakupiłem, olejek arganowy też ale co ja mam z tym dalej zrobić? Ratujcie bo dzieci głodne płaczą.
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Pisałem, rozsmaruj papkę na suchym,płaskim kamyki i niech zaschnie

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Robisz tak daj sobie  spokój  z tymi kamieniami ,  kupujesz byle jaki młynek do kawy wsypujesz różnego rodzaju pokarmy z zawartością białka i dla ryb roślinożernych plus ta spirulina ,  miksujesz na pył i masz jedzenie gotowe . Karmisz tak 2-3 razy dziennie małymi  ilościami np. W poniedziałek i wtorek ,  w środę kostka artemi skrobana nożem ,  czwartek i piątek  pokarm suchy i  w sobotę znowu artemia ,  niedziela głodówka . Przy takim karmieniu dbać o czystość w kotnikach i dobrze wodę natleniać. Nic więcej  nie musisz kombinować  wychowałem w taki sposób  setki narybki zbrojników ,  więc  wiem  co mówię ,  jak ryby osiągną  około  4cm możesz spróbować  podać cukinię bo lubią sobie ją przegryść i tyle. Moim  zdaniem  ani się obejrzysz jak będą miały problem obrócić się w kotniku bo przyrost ich jest szybki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Będąc w hodowli zbrojników w Niemczech która rozmnaża "kaktusy" L 25 zauważyłem, że narybek tego zbrojnika przetrzymywany jest w boksach. Spowodowane jest to dużą agresją narybku wobec siebie. Pewnie L 600 będzie zachowywał się podobnie, dlatego tez proponował bym podział rybek na mniejsze grupy w kotnikach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
W takim razie niedlugo bede musial cos wykombinowac zeby je rozdzielić.  A tu mała videoaktualizacja 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Gdybyś nie miał miejsca na maluchy chętnie odkupie kilka i podchowam . Może na święta będziesz odwiedzał ojczyznę to transport by był

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Myślę,że chętnych znajdzie się więcej:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Była matka to teraz ojciecAparat
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości