• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Rozwielitka

#1
Czy taki woreczek rozwielitki sprzedawanej w sklepach zooloicznych może być porcją zarodkową gotową do hodowli jak i rozrodu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jeżeli rozwielitki nie są na skraju wykończenia to spokojnie można stosować takie z woreczka jako starter Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No to będę próbował.najpierw postawię większy pojemnik na parapecie

no i wystartowało Smile szklany pojemnik po storczyku zalany wodą z akwa.żwirek z starego akwa z przed laty troche rogatka z przycinki postawione na parapecie.poczekam aż glonki trochę wystartują i idę po rozwielitki po dostawie w sklepie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Daj znac jakie beda tego efekty Smile
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Trzymałem rozwielitke z zoologa wiele lat, bardzo łatwo jest ją hodować w malym akwa. Ja osobiście trzymalem w 10l. Maly filterek wlasnej roboty, z drobnej gąbki do zmywania naczyń brzęczyk do tego i wio.
Karmiłem, sera micron i co tydzien pare kropel soku marchiowego, co by sie pantofekow namnożylo.
Temperatura okolo 23-24 °C taka panowala w moim pokoju, gdzie trzymałem akwaria, co jesien odnawialem hodowle nowymi rozwielitkami i temp utrzymywałem na tym samym poziomie.
Raz zauważylem jak temp spadla poniżej 20°C na kilka dni to cala hodowla upadła ponieważ samice zaczeły skladac przetrfalniki a nie rodzic male rozwielitki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości