• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zatrzymanie ikry u skalara

#11
Raczej ja zmienia.... Ale tak zdaje sobie sprawę z chemii tego procesu. Żywica jest regenerowana kwasem a nie NaCl.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Doczytałeś może wyrażenie "w praktyce"? Wink Naprawdę rybom miękkich i słabo zmineralizowanych wód niewiele daje, że cały wapń i magnez wymienimy sobie na sód Smile
To w końcu to jest forma wodorowa czy sodowa? Wcześniej potwierdziłeś, że regenerujesz solą (co potwierdzają wyniki badań wody), a teraz że z kolei kwasem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Wiem, że pytanie było o problem z zatwardzeniem ikry, a tu zamiast rady jacyś hajterzy czepiają się nieistotnych szczegółów, ale jak ktoś pisze, że ma alkaliczność 10 (bo nie twardość węglanową, skoro GH 2) i przy tym pH 5,5, to mnie to bardzo ciekami. Znam tylko jeden sposób na taki efekt, ale nic nie pisałeś o podawaniu CO2.
Zatwardzenie ikry to w warunkach normalnych dość rzadka przypadłość, bo niezłożona ikra zostaje wchłonięta, chyba ze jest jakiś problem fizjologiczny, albo zaburzenia gospodarki jonowej. I to drugie może być tu przyczyną. Ale pewnie coś pokręciłem.

Oczywiście nic to nie wnosi do wątku, ale może ktoś z doświadczeniem się wypowie, jak ciągle wątek będzie jako aktywny się wyświetlał.
pzd
P.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(08-03-2017, 20:08 PM)Pigul71 napisał(a): Wiem, że pytanie było o problem z zatwardzeniem ikry, a tu zamiast rady jacyś hajterzy czepiają się nieistotnych szczegółów

Jacy tam hejterzy Big Grin Nie przyszło Ci do głowy, że problemy z rybami mogą wynikać z faktu, iż pływają w sodówce? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości