• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr RO

#31
Jako jeden z Panów Szanownie Radzących, zwrotu nie zrobię. TongueTongue
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(05-02-2018, 21:23 PM)Ruki napisał(a): Jako jeden z Panów Szanownie Radzących, zwrotu nie zrobię. TongueTongue

Przetłumacz z języka "Orawskiego" o co chodzi bo nie mogę do niczego dopasować tego postu ???
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Hej, odebrałem mój system RO, w instrukcji jest napisane że odpływ musi być niżej od filtra.

Pierwszy raz się spotykam z taką uwagą , czy u Was filtry zamontowane są powyżej ujścia ścieku ?

Filtr zamontuje przy kranie pralki, trójnik + zawór który dostałem razem z filtrem. Czy dobrze rozumiem ,że tym zaworem będę sterować przepływem wody ? 
Jeżeli tak , to czytałem że membrana ma być ciągle mokra, rozumiem że zawór który jest na początku systemu nie spowoduje że cała woda ujdzie z filtra ? 

Trzecie pytanie - mam zamiar lać wodę bezpośredno do akwarium - to jest jakieś 5m węza. Nie sprawi to żadnych problemów , czy może lepiej lać do wiadra i nosić do pokoju z łazienki (ehhhhh)

Sorry za głupie pytania - to mój pierwszy system RO
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Ściek nie musi mieć ujścia poniżej filtra. U mnie jest jakieś 30 cm nad filtrem i działa.

Lanie wody RO bezpośrednio do akwarium ma sens tylko przy stałej podmiance. Inaczej albo będziesz czekał pół dnia, albo też będziesz czekał pół dnia, zapomnisz i woda się przeleje.

Zawór nie spowoduje ujścia wody z filtra. Ja po użyciu filtra zatykam ujścia obu wężyków końcówkami od napowietrzaczy w turbinkach. Zawsze to jakieś zabezpieczenie dla membrany.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi .

Wygląda na to , że tak czy inaczej te pół dnia będę musiał czekać czy to przy wiadrze czy przy szkle Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Na końce węża  wody ro i odpadu daj .zaworki zakręcane .
Najprostsze rozwiązanie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(03-02-2018, 23:07 PM)Papja napisał(a): Prysznicowe RO ma taki plus, że jeżeli mamy czystą ciepła wodę(tzn. nie tak jak w blokach jest Tongue) to możemy spokojnie przekręcić trochę temperaturę na cieplejszą- większość membran wytrzymuje do 45 stopni, a każdy stopień więcej w przypadku lodowatej kranówy w zimę to większa wydajność.
Nie jest to opcja tania i stosowanie jej cały czas to marnotrawienie pieniędzy, ale jeżeli nam zależy na tym, żeby szybko zebrać ileś tam litrów to może pomóc Smile.
Cześć Papja.

Poleciłbyś takie podpinanie jak ktoś ma junkersa?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Cześć, aktualnie używam zestawu ro z dwoma membranami 100gpd, dwoma wkładami z wkręcanymi kolankami, dwoma ogranicznikami 420+500 oraz pompą global water 100-300gpd. Z pompą wody czystej wychodziło mi na oko więcej niż odpadu. Z racji że skończył mi się zapas wkładów a membrany już trochę przepuszczają (34qs) i wkład demi szybko się zużywa, pomyślałem o zrobieniu nowego zestawu z korpusami i membranami 150+100gpd. Poszukałem trochę i najrozsądniej wychodzi na allegro filtr Green Filter z membraną 150gpd w cenie 287zł. 
Czy może ktoś wie gdzie dostanę lepszy zestaw?
Jaki ogranicznik/zestaw ograniczników przepływu zastosować? 
Gdzie kupujecie wkłady do korpusów oraz żywicę demi?
I ostatnie pytanie :p - Czy jest duża różnica pomiędzy jednym wkładem sedymentacyjnym 20mikron a dwoma w korpusach 5 i 1 mikron? Czy można zauważyć różnicę w ppm czy to raczej kwestia dłuższej żywotności membrany?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Cześć. Ja sam używam filtra z Global Water i tam też kupuję prefiltry. Sam używam 5μ, wkład węglowy, 1μ a potem membrana 100gpd, tu mam trójnik rozdzielający wodę RO do baniaka oraz do wkładu z włóknami kokosowymi i mineralizatora i to leci do wylewki w kuchni. Cały filtr napędzany jest pompą zwiększającą ciśnienie wody. Prefiltry kupuje na Global Water hurtowo tzn na 2 lata=4 zestawy a mineralizatory w Leroy.
Na pewno 2 wkłady 5 i 1μ lepiej zabezpieczą membranę niż jeden 20μ i to odbije się na żywotności membrany. Co do ograniczników to nie mam pojęcia, poeksperymentuj z takimi samymi jakie miałeś i zobaczysz jak jest. Może być nie trzeba zmieniać. Podaj link do filtra który znalazłeś na Allegro. Ma on pompę?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(16-08-2023, 07:43 AM)arribada napisał(a): Cześć. Ja sam używam filtra z Global Water i tam też kupuję prefiltry. Sam używam 5μ, wkład węglowy, 1μ a potem membrana 100gpd, tu mam trójnik rozdzielający wodę RO do baniaka oraz do wkładu z włóknami kokosowymi i mineralizatora i to leci do wylewki w kuchni. Cały filtr napędzany jest pompą zwiększającą ciśnienie wody. Prefiltry kupuje na Global Water hurtowo tzn na 2 lata=4 zestawy a mineralizatory w Leroy.
Na pewno 2 wkłady 5 i 1μ lepiej zabezpieczą membranę niż jeden 20μ i to odbije się na żywotności membrany. Co do ograniczników to nie mam pojęcia, poeksperymentuj z takimi samymi jakie miałeś i zobaczysz jak jest. Może być nie trzeba zmieniać. Podaj link do filtra który znalazłeś na Allegro. Ma on pompę?

https://allegro.pl/oferta/filtr-akwaryst...9bcd5268b2#
Jakbym sam chciał złożyć taki nowy filtr to 100zl korpusy, 115zl membrana 150gpd do tego płytka stelażowa, wkłady itd co by dało jakieś 250zł.

Pompy brak, ale mam swoją.
Na global water ceny membran i wkładów trochę zawyżone względem tego co jest na allegro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości