• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr RO

#11
(04-03-2017, 01:02 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Co za problem pod umywalką go schować na stałe?

Nie każdy ma na to miejsce?Ja swój montuję do węża od słuchawki prysznicowej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dokładnie tak jest, nie mam miejsca i możliwości. Jedyne miejsce to kranik gdzie podłączam pralkę, ale tam też nie mam możliwości na stałe, więc będzie demontowany po użyciu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Czyli podsumowując mogę kupić pierwszy lepszy filtr 75 gdp lub ewentualnie 100, i powinno to starczyć na moje potrzeby
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(05-03-2017, 11:32 AM)mariusz-75 napisał(a): Czyli podsumowując mogę kupić pierwszy lepszy filtr 75 gdp lub ewentualnie 100, i powinno to starczyć na moje potrzeby

Tak
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Hej , pozwolę sobie podłączyć się pod wątek. 


Poprawcie mnie proszę jeżeli się mylę ale 100 GPD szału nie robi .


100 GPD = 15l/h czystej RO (przy standardowym ciśnieniu) . 

Zakładając ,że ktoś rozrabia z kranowitem powiedzmy 50/50 daje nam to 30 l /h wody do podmiany . 

Ja zastanawiam się nad filtrem do akwarium 330 (pewnie 280 netto) ,więc wymieniał będę powiedzmy minimum 60 litrów / tydzień . 

Czy to znaczy ,że muszę zbierać wodę przez 2h ? 

Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja leje czyste RO, akwarium 375l. U mnie leci 5l/h przy 75 GDP. Mam tak twardą wodę, że przy wymieszaniu 50/50 z RO, nadal byłby beton.
Woda z filtra RO leci wężykiem prosto do akwarium. Po podmiance uzupełnia się przez dwa dni.Undecided
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(04-03-2017, 01:02 AM)Kierowca Bombowca napisał(a): Co za problem pod umywalką go schować na stałe?

Dokładnie ja mam tak podpięty jak nie korzystam to są założone na na wszystkie wejścia i wyjścia zaworki, zamykam i święty spokój ?
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wiem, że googiel nie gryzie ale proszę o link do sprawdzonego zestawu RO. Na rynku jest tego trochę a z jakością też bywa różnie, jeżeli ktoś kupował niedawno zestaw i jest w pełni zadowolony z jakości proszę o informację. Zestaw będzie podłączony po wstępnej prefiltracji z węglowym wkładem włącznie.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Trochę drogawy ale za to kompaktowy i wydaje się ciekawy w praktycznym zastosowaniu. 
Wrzucam jako ciekawostkę nie sugestię. Wink

pozdrawiam
Andrzej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Kurde jak napisałeś kompaktowy to pomyślałem, że w końcu ktoś to upchał w czymś na wzór kubła, a to tylko taki składak Jestem rozczarowany tym co zobaczyłem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości