• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 50x50x30 h - muszlowce i aranżacja

#11
(06-03-2017, 15:47 PM)Vanilka napisał(a): Dziękuję, najprawdopodobniej będzie jednak serpentynit, muszli mam ok 30, oraz piasek, a jako mieszkańce postaram się o 2+4 Alto Shell Smile

Dziękuję Smile
Z samymi Alto musisz uważać, bo mogą być nieśmiałe i tyle będziesz je widziała... Jak są w towarzystwie np. multików to super reagują. Mają taki fajny sposób stawania na ogonie jak chcą komuś zagrozić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Myślę podobnie. Przy alto warto mieć jakieś towarzystwo. Ja miałem z multikami. Można też pomyśleć o innych niezbyt agresywnych muszlowcach.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Zdecydowanie alto lepiej trzymać z innymi muszlowcami nie będą takie skryte, jako, że akwarium nie jest zbyt duże stawiałbym na multki + alto para ewentualnie 1+2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Taki zbiornik nie nadaje się na dwa gatunki. Jako, że posiadam zbiornik o identycznych wymiarach, swego czasu miałem podobny dylemat (miała być para L. ocellatus + para A. compressiceps "shell"), ale koledzy z KMT przekonali mnie, że to nie ma sensu. 
Postaw na parę, ew. harem. Ze swojej strony mogę polecić ocellatusy Tak
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
A gdyby tam dać Alto i vittatus shell?teoretycznie mogło by grać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(06-03-2017, 22:57 PM)cychlida napisał(a): Taki zbiornik nie nadaje się na dwa gatunki. Jako, że posiadam zbiornik o identycznych wymiarach, swego czasu miałem podobny dylemat (miała być para L. ocellatus + para A. compressiceps "shell"), ale koledzy z KMT przekonali mnie, że to nie ma sensu. 
Postaw na parę, ew. harem. Ze swojej strony mogę polecić ocellatusy Tak
W tym przypadku chodziło o agresję ocellatusów, które mogłyby zdominować shelle. Połączenie z multikami mogłoby się udać (sam miałem takie), podobnie jak np. z similisami, vitattusami, brevisami.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(07-03-2017, 00:00 AM)bernard napisał(a):
(06-03-2017, 22:57 PM)cychlida napisał(a): Taki zbiornik nie nadaje się na dwa gatunki. Jako, że posiadam zbiornik o identycznych wymiarach, swego czasu miałem podobny dylemat (miała być para L. ocellatus + para A. compressiceps "shell"), ale koledzy z KMT przekonali mnie, że to nie ma sensu. 
Postaw na parę, ew. harem. Ze swojej strony mogę polecić ocellatusy Tak
W tym przypadku chodziło o agresję ocellatusów, które mogłyby zdominować shelle. Połączenie z multikami mogłoby się udać (sam miałem takie), podobnie jak np. z similisami, vitattusami, brevisami.
Nie chcę polemizować, ale mam wrażenie, że ucieka nam jeden dość ważny aspekt - wielkość zbiornika Bezradny
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wg mnie ten zbiornik nie jest za mały, choć większy zawsze jest lepszy Smile
Powierzchnia dna 50x50 cm jest porównywalna z klasycznym akwarium 112 l (80x35 cm), więc jest wystarczająca. Oczywiście, gdy grupa się rozrośnie, trzeba będzie ograniczać jej liczebność.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(07-03-2017, 10:00 AM)bernard napisał(a): Wg mnie ten zbiornik nie jest za mały, choć większy zawsze jest lepszy Smile
Powierzchnia dna 50x50 cm jest porównywalna z klasycznym akwarium 112 l (80x35 cm), więc jest wystarczająca. Oczywiście, gdy grupa się rozrośnie, trzeba będzie ograniczać jej liczebność.

Bernard zatem ile proponujesz? Ile alto shell i ewentualnie ile similisów/multików?
Dzisiaj dojdzie 3 alto shell ale nie znam rozkładu płci bo są jeszcze w styroboxie. Roczne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Dojdzie, czyli już jakieś masz? Ja bym dał układ, o którym wcześniej pisałaś, czyli 2+4. Jeśli nowe ryby mają rok, zapewne nie będziesz miała problemów z rozpoznaniem płci. Jak widać na zdjęciu, które wrzuciłem w tym wątku, różnica wielkości między samcami i samicami jest wyraźna. Co do reszty obsady, to zależy jaki ostatecznie wybrałaś wystrój. Jeśli jest tam wiele muszli winniczka, zajmujących większą powierzchnię dna - można spróbować similisy/multiki w takim samym układzie albo 1+2, jeśli zdecydowałaś się na skupisko muszli, a reszta to skały i rozrzucone pojedyńcze muszle to może lepiej wybrać np. brevisy (parze wystarczy jedna, większa muszla, którą zajmą wspólnie)
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości