• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: spirulina dodana do mixu

#21
Kurcze, ciekawe. Big Grin Wygląda na to, że u Ciebie gdzieś w baniaku musi się ten mix zapodziać po karmieniu i agar rozpuszcza się do wody. Cukier staje się pożywką dla bakterii i pierwotniaków i zakwit trwa dopóki nie wyczerpią rozpuszczonego w wodzie cukru.

Z żelatyną jest ten problem, że to mieszanina białek i peptydów, a agar to cukry(węglowodany). W przypadku tego drugiego nie trzeba martwić się o wzrost kaloryczności mixu(ryby słabo przyswajają węglowodany) to już żelatyna jest bombą kaloryczną i trzeba uważać.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Czyli białko z żelatyny jest przyswajalne przez ryby?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
W jakimś stopniu tak. Zależy jak będzie ona przetworzona.
Fajną alternatywą dla agaru i żelatyny mogłyby być pektyny, ale ktoś musiałby to przetestować. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Co do przyswajalności przez ryby żelatyny,to myślę,że jak najbardziej tak.Widziałem jak ktoś wykarmił paletki bez rodziców na czystej żelatynie.Dawał ją na same krawędzie misek i młode to zjadały.Roboty co niemiara,ale efekt był.Jest gdzieś w sieci filmik o tym,jak znajdę to wkleję.

Jedni używają żelatyny do przymocowania żółtka do ciemnego przedmiotu,który ma imitować rodzica,ale gdzieś widziałem metodę,gdzie pokarm był "kładziony" na obrzeżach miski na styku wody i powietrza i była to żelatyna.Głowy jednak nie dam czy była to tylko żelatyna,czy żelatyna z żółtkiem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(03-03-2017, 11:32 AM)MatB napisał(a): Zgodnie z instrukcją na opakowaniuSmile. A tak poważnie to rozrabiam trochę "gęstszy" niż zalecenia. W innym wypadku mój dość suchy mix ma tendencję do natychmiastowego rozpadania się w wodzie. Jest w nim sporo zieleniny różnego typu plus spirulina i krewety. Palety lubią to jedzenie więc dwa razy w tygodniu dostają. Ale co 2-3 tygodnie robię przerwy na kolejne 2 bo mam mleko w akwarium murowane. Duże podmiany nie pomagają. Samo musi minąć. I tak w kołoSmile
Karmię mixem na bazie agaru zbrojniki (artemia, cukinia, ogórek, + spirulina w proszku) i nie mam problemu z zmętnienie wody. Może kostka mixu rozpada ci się za szybko w akwarium, albo ryby łapczywie to jedzą i rozdrabniają na mniejsze kawałki które później nie są dojadane.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
wszystko zależy od ilości - palety sporo jedzą i więcej trza dać (szybki metabolizm) a zbrojniki to lepiej mniej niż za dużo i to każdy wie.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(04-03-2017, 14:49 PM)novi napisał(a): wszystko zależy od ilości - palety sporo jedzą i więcej trza dać (szybki metabolizm) a zbrojniki to lepiej mniej niż za dużo i to każdy wie.

Zgadza sie tylko ze czsem mix lezy kilka dni i nic sie z nim nie dzieje
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
mix leży kilka dni??? to nowość dla mnie .. góra 1-2 godziny.
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(04-03-2017, 16:35 PM)novi napisał(a): mix leży kilka dni??? to nowość dla mnie .. góra 1-2 godziny.

Dlatego robie mix aby nie musiec dziennie zagladac na hodowle Mlodziez sturisoma aureum zeruje wielokrotnie wciagu doby malymi porcjami wiec dla nich to jest swietna karma ktora moze lezec i nie rozpada sie tak jak tabletki i zawsze istnieje mozliwosc korekty skladu w zaleznosci od preferencji zywieniowych
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Tylko niestety taki "przeleżały" mix traci szybko witaminy... Sad
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości