• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: spirulina dodana do mixu

#1
Mam pytanie,czy spirulina podana do mixu i potem zamrożona traci swoje wartości?Mam na myśli spirulinę w płatkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Raczej nie powinna specjalnie tracić wartości, zresztą jak sam preparujesz pokarm to nie masz zbytnio wyboru. Możesz nie dodawać spiruliny albo przygotowywać mix dziennie świeży.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Tak czy tak podaję spiru do miksów,tylko ciekawi mnie czy jej wartość jest zbliżona do wartości z płatków czy się zmienia.Czasami nie ma mnie w domu i głównie wtedy karmą dla moich ryb jest mix,bo nie chcę męczyć domowników podawaniem kilku porcji dziennie różnych karm.Wtedy mam mix,który jak sama nazwa wskazuje ma zastąpić zbilansowany pokarm w jednej postaci.I pokaż mi kogoś kto codziennie robi świeży mix i po co.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Podejrzewam, ze najwiecej stracila podczas produkcji platka a w procesie zamrazania raczej juz nic nie straci niska temperatura nie jest tak destrukcyjna dla witamin i protein jak wysoka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Polecam spirulinę z apteki, nie jest tak przetworzona jak ta akwarystyczna w płatkach i mniej straci w trakcie procesu mrożenia.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Własnie dzisiaj o tym czytałem,taniej wychodzi i u znajomej w sklepie ze zdrową żywnością maja taką 100 %.Sprawdzę jutro tę  od zdrowej żywności i tę z apteki i dam znać co i jak.A przy okazji chyba sam zacznę zażywać,bo to ponoć samo zdrowie Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Kupowalew w sklepie z zdrowa zywnoscia 350 ml proszku za 30 zl moge jutro sprawdzic producenta, nazwe i gramature
Porownamy gdzie taniej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
I gitara,tylko jeszcze trzeba sprawdzić zawartość procentową,jutro dam znać jak to u mnie wygląda na miejscu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Ja sypię taką jak poniżej. Nie wiem czy jest ok czy nie ale ryby jedzą. Składa 100% spirulina. Kupione za 20 kilka zł w sklepie ze zdrową żywnością. Waga 250g.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
dokładnie ta sama spirulina jednak kupiona drożej 35zł Zly
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości