• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana wody po przeprowadzce

#11
No może być.
To zatrucie ponad 2 miesiące później?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
doprecyzowanie:
ryby zaczęły padać 2 tyg.temu, 
malowanie było 2 mce temu
a kiedy była przeprowadzka?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(27-02-2017, 20:07 PM)novi napisał(a): doprecyzowanie:
ryby zaczęły padać 2 tyg.temu, 
malowanie było 2 mce temu
a kiedy była przeprowadzka?
Przeprowadzka była 19 grudnia, malowanie skończone kilka dni wcześniej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
W każdym razie pozostaje jedna kwestia, co z tym zrobić?
Narazie będę robił podmianki, sprawdzał parametry i tyle.
Tylko jeśli takie parametry już zostaną to zostawić ryby czy wymienić na takie, którym to będzie bardziej odpowiadało?
Nie chcę się bawić w podnoszenie parametrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
wg mnie to nie zmiana miejsca, i parametrów. raczej szukałbym innych przyczyn ... agresja? /np padło więcej samców
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(28-02-2017, 12:49 PM)novi napisał(a): wg mnie to nie zmiana miejsca, i parametrów. raczej szukałbym innych przyczyn ... agresja? /np padło więcej samców
Padły samice i tylko jeden samiec.
Agresji to w sumie brak.
Mogę zostawić te ryby w takich parametrach?są tam sajiki, mieczyki i xenotoki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tak, Zawsze mówię, ze lepsze warunki stałe, niż zmienne, à propos to czy nie było w ostatnim mcu większych zmian ?
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Nic nie bylo.
Dobra to zostawię jak jest i będę obserwował.
Jutro sprawdzę parametry.
Dzięki za pomoc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Podepnę się pod temat, bo już nie chcę zakładać nowego, a pytanie w sumie pokrewne.

Jak zabezpieczacie akwaria na czas remontu? Mnie czeka remont łazienki i aż mi niedobrze na samą myśl. Farby, kleje, pyły w powietrzu... Jak zabezpieczyć akwaria, żeby mi ryby nie popadały od tego wszystkiego? nie chcę zwierzaków podusić, więc raczej odpada zakrywanie baniaków folią. Zakryć całej powierzchni szybą/pokrywą też nie mogę - przez wloty i wyloty filtrów po bokach. Planuję zrobić ten remont latem, kiedy będzie ciepło, żeby ewentualnie się dało przez jakiś czas w ogóle nie zamykać okien, dopóki się nie wywietrzy - ale nie wiem, czy to wystarczy. Macie może jakieś sprytne sposoby? Czy tylko szczelna folia w godzinie "W"? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Miałem remont niedawno , nic nie przykrywałem jakoś specjalnie i nie chuachałem i nie dmuchałem wszystko przeżyło i żyje do dziś.
Do tego w piwnicy mam 10 baniaków yyy 11-ście Smile i non stop cos tam maluję , szlifuję tnę itp: i też nic mi sie nie dzieje.
Lecz znając twoje szczęście proponuje zastosować jednak jakieś środki ostrożności Wink ale jakie nie pomogę bo nie wiem Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości