• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l dylematy z obsadą

#1
Po długim namyśle odpuściłem sobie ziemiojady i jednak postawiłem na pielęgniczki. Marzy mi się Crenicichla regani + jakis gatunek pielęgniczki, jeszcze nie wiem jaki. Zbiornik to standardowe 240l. Chciał bym też zasięgnąć porady co do ryb towarzyszących. Na pewno będą otoski, a właściwie już są, 9 szt. bo jedna niestety odeszła. Do tego kiryski z tych małych, tylko nie bardzo wiem na które się zdecydować, może ktoś wie jakie są różnice miedzy nimi (oczywiście pomijając wygląd i wymagania, bardziej mi chodzi o różnice w zachowaniu itp.). U mnie akurat są dostępne Corydoras Pygmaeus, przynajmniej tak napisali w sklepie. Myślę też o stadku pstrążenic oraz grupie jeszcze jakiś ławicowych, coś może w stylu neonów drobnoustków itp. Jak by ktoś miał uwagi czy rady to z chęcią wysłucham.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Drogą karmę zaserwujesz tym regani Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(24-02-2017, 00:01 AM)Papja napisał(a): Drogą karmę zaserwujesz tym regani Tongue.
Jeszcze ich nie mam Smile a jak będę miał to pewnie jako ostatnie w kolejce. Otoski i te małe kiryski trzymałem z crenicichla compressiceps w 200l szkle i nic im nie robiły, co prawda nie doszło do tarła, ale tak to nie zwracały na siebie uwagi
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mariusz, regani przy compressicepsach to tak jakby porównywać indiańskie czółno z ubootem Big Grin. O ile duże Apistogramma rzeczywiście nie zostaną zeżarte, to mini kiryskom(które nawet większe apisto mogą wziąć do pyska i przerzuć Tongue) i neonkom nie życzę szczęścia. Większe pstrążenice, większe smuklenie, arnoldi wyrośnięte nawet, czy duże bystrzyki- to w nie bym szedł z rozpraszaczy.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A ja cały czas myślałem że to compressicepsy są bardziej agresywne Smile gdzieś nawet na tym forum ktoś o tym wspominał
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Bo są bardziej agresywne, ale wielkościowo to można powiedzieć, że regani są prawie 2x dłuższe i 2x masywniejsze Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ok, to może załóżmy że zamiast regani jakieś da gatunki pielęgniczek będą, bo jakoś mam słabość do małych rybek, szczególnie tych kirysków.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
To może zrób kiryskarium ze stadkami kirysków. Obsadę uzupełnij o pasującą Ci drobnicę a z pielęgniczek 2+3 borelek albo ramirezki Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Kusząca propozycja tylko jednak dwa gatunki pielęgniczek bym chciał. A co do kirysków to które z tych małych polecacie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W tak niewielkim akwarium dwa gatunki pielęgniczek nie będą wyglądać dobrze.  Przy większej grupce jednego gatunku będziesz mógł zaobserwować ciekawsze zachowania wg mnie Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości