• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 240l dylematy z obsadą

#11
Mimo wszystko spróbuję, choć pielęgniczki dam na sam koniec, więc możliwe że zmienię zdanie. Na razie chcialbym skupić się na rybach towarzyszących i ich wyborze.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Pigmeje o ktorych wspomniales zazwyczaj plywaja w toni i rzadko przekopuja dno w takim akwarium ciekawie prezentowalyby sie w grupie 20 sztuk. Kolejnym gatunkiem godnym polecenia sa latwo dostepne kiryski panda, o ile kupujemy dosc male osobniki to rosna do ok 5 cm i sa zdolne wyjadac ikre i swiezo wyklute rybki. Grasuja typowo przy dnie i rzadko zapuszczaja sie w gorne strefy akwarium. Ciekawym gatunkiem przy ktorym mozna dosc latwo odchowac narybek jest kirysek habrosus
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ja moge polecic adolfi, nieduże ruchliwe rybeczki z ładnym ubarwieniem i niskimi wymaganiami.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Postawię na pigmeje, na początek 10 szt. później najwyżej dokupię.
Pozostał wybór jakiejś ławicowej rybki  do środkowej części(oprócz pstrążenicy bo dla tej zarezerwowałem miejsce u góry).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Mówimy o 240l i 10 pigmejach? Do takiego baniaka jak bym spokojnie wpuścił z 40-50 pigmejów. 10 to się zgubi. Smile

Co do Apiściaków- jakieś o małych pyszczkach wybieraj. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ruki zostaw miejsce dla innych ryb Smile na razie 10, później dokupie myślę o 20
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Więc akwarium już uruchomione od jakiegoś czasu, aktualnie pływa w nim 17 pigmejów, i 3 otoski. Otosków było 13 ale padają mi. Teraz poluję na pstrążenice i na coś jeszcze ławicowego, jeszcze nie zdecydowałem co. Możecie polecić do zestawu jeszcze jakieś pielęgniczki,, najlepiej dwa gatunki i takie co by nie zeżarły pigmejów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Co do zgonu otosków podobno wynika to z niewłaściwej diety, ja też miałem z tym problem, chłopaki pisali o tym w wątku z moim akwarium. Możesz zerknąć. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Mariusz - to zależy, jaką wodę lejesz do akwarium. Ramirezki wymagają zerowych twardości i ciepłej wody (~26 st. C), Borelki zniosą chłodniejszą i twardszą Wink
http://www.seriouslyfish.com
- polecam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Akurat ani ramirezek ani borelek ne chcę. W tej chwili GH 11 KH 5 Ph 7,2. Ale parametry w dalszym ciągu zbijam podmianami na czystą RO.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości