• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [150l] akara electric blue obsada

#21
Żadnego żwiru, tylko piasek.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Jest to piasek kwarcowy czarny o granulacji 1.4-2mm z okrągłymi krawędziami, bardzo chciałbym go zastosować ponieważ nie widac wtedy tak mocno syfu na dnie i zainwestowałem juz w niego. Dla dobra ryb moge zastosować zwykły piasek jezeli na 100% to co kupiłem sie nie nadaje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Jeżeli dajesz pod piasek ziemię ogrodową albo coś w tym stylu, musisz się liczyć z tym, że w pierwszych tygodniach może wywalać z siebie mnóstwo substancji do słupa wody, co jest niekoniecznie dobre dla obsady. 30-50% podmianki na początku, i to częste, będą konieczne. Ryby dla bezpieczeństwa bym wpuściła dopiero po min. 3-4 tygodniach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Pamiętaj, żeby filtracja działała cały czas w trakcie restartu,  np. w misce z wodą w akwa, żeby nie wyzerować biologii.

Piach konieczny, poza tym uważałbym na to, żeby ryby nie dokopały się do substratu. (Pewnie dlatego chcesz 7cm warstwę?)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Witam, bardzo złe dzieje sie w moim akwarium, jak pisałem wyzej zniknęły neonki następnie samce gupików ktore juz 2 razy dokupiłem następnego dnia bez śladu znikały... Zostały same samice bo większe, w tym tygodniu bez żadnych zapowiedzi jedna akara utknęła w przystawkach filtra cała obcierana uratowana zyje ma sie dobrze 3 dni pozniej druga miedzy szyba a grzałka niestety dzisiaj padła. Mysle, ze dobrała sie para i zrobiła porządki bo nie wierze w przypadkowy zbieg okoliczności. Teraz pytanie czy powinienem wydać akary jezeli w akwarium taka rzez sie odbywa? W dzien jest wszystko dobrze ale w nocy cos sie dzieje. Obsada to 3 samice gupika 3 akary i zbrojnik pewnie co dokupie to zniknie a akwarium gęsto porośnięte i poprostu pusto jest. Co byście zrobili na moim miejscu ? 
2 pytanie kupiłem testy kropelkowe pH woda z kranu 8 w akwa 7.8 przy podmianie wlałem troche pH minus w tej chwili 7.6 Kupić jeszcze jakies testy i czy taka woda moze byc ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Co się zmieści w pysku to pokarm. A w nocy to dlatego, że pielęgnice atakują bardziej jak małe rybki wpadają w panikę po drastycznym  zgaszeniu światła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Radzę Ci kupić jakieś większe rozpraszacze, których one po prostu nie zjedzą. Błyszczyk parański / żałobniczka / zwinnik Blehera - kup już podrośnięte, żeby miały już te >5 cm, bo skończą jak neonki... w tej chwili nie pamiętam, jakie akara powinna mieć parametry wody. Poszukaj może na http://www.seriouslyfish.com .
Czy to ta ryba?
http://www.seriouslyfish.com/species/and...a-pulcher/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Ja już napisałem.
"Na dwie pary za mało miejsca. Pulchery to też twardsze wody, a nie napisałeś jaką wodę potrafisz im zapewnić. Jeżeli raczej twardą, to bym poszedł w kilka kirysków spiżowych, jakieś zwinniki ogonopręgie(ale nie więcej niż 10 sztuk, za krótki baniak) albo inne z twardszych wód, do tego parka zbrojników niebieskich i parka akar. To już jest wypchana maksymalnie obsada, ale powinno grać, bo akwarium wysokie i podzielą się strefami."

Dopóki się nie zastosujesz do tego co jest napisane wyżej to będziesz miał problemy. Nie mówiąc już o tym, że nawet na akary to 7.8 pH to już jest ciut za wysoko. To, że znoszą twardszą wodę nie znaczy, że mamy je w betonie trzymać Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości