• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500L]SA Acarichthys heckelii and Friends

#11
Niepotrzebne odprowadzenie ciepła. Naświetlacze spokojnie dają rade bez.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
super baniak ! koledzy a widze piszecie o naswietlaczach ,  jakie polecacie do akwa 120x40x60? jaki model? ilo watowy i ile sztuk? przepraszam ze sie wtracilem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(25-02-2017, 15:47 PM)-KUBA- napisał(a): Niepotrzebne odprowadzenie ciepła. Naświetlacze spokojnie dają rade bez.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

No nie wiem, mam naświetlacze pod pokrywą i dość często się przepalają, w akwarium 29*C
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(28-02-2017, 18:09 PM)13wolfgar13 napisał(a): super baniak ! koledzy a widze piszecie o naswietlaczach ,  jakie polecacie do akwa 120x40x60? jaki model? ilo watowy i ile sztuk? przepraszam ze sie wtracilem Wink

Proponowałbym 2 sztuki o mocy 10W slim (IP 65). Miałem taki kilka miesięcy i się nie przepalił.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(28-02-2017, 18:51 PM)Łuka$z napisał(a):
(25-02-2017, 15:47 PM)-KUBA- napisał(a): Niepotrzebne odprowadzenie ciepła. Naświetlacze spokojnie dają rade bez.

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

No nie wiem, mam naświetlacze pod pokrywą i dość często się przepalają, w akwarium 29*C

U mnie również w 240l pod pokrywą i jak na razie bez problemu w akwa 25/26* Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tez mam slimy i działają ok.
2x20w i mam 24.5*C

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mała aktualizacja, ziemki mają się świetnie chyba jest 1 para . Doszły zbrojniki : Hemiancistrus subviridis L200 WF, Peckoltia sabaji L075 WF. Zrezygnowałem z Crenicichli kosztem Pterophyllum scalare rio nanay F2 6sztuk. Skalary dołączyły do reszty obsady 8.10.2017.


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Miło popatrzeć!
Pozdrawiam Smile
Tomek B.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(09-10-2017, 23:10 PM)kojot99 napisał(a):  Zrezygnowałem z Crenicichli kosztem Pterophyllum scalare rio nanay F2 6sztuk.

Zupełnie nie potrzebnie Wink Skalary nie są alternatywą dla creni. Przerabiałem takie zestawienie, nie wchodzą sobie w drogę. Prędzej popadły by w konflikt z ziemkami bo zajmują tę samą strefę w akwarium. Choć też nie koniecznie, bo te mają nad creniami przewagę "masy" Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ładne te A. heckelii ale dałbym im więcej piasku...więcej niż więcej:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości