• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [500L]SA Acarichthys heckelii and Friends

#1
Akwarium 200x50x50 (500l) ,oświetlenie jarzeniówki 2x8000k 2x6500k łącznie 120w. Filtracja Tetra ex 1200 i Eheim 2217 classic + prefiltry.
Woda PH 7.2 Gh 8 Kh 4. Obsada 5szt. Acarichthys heckelii , 10szt. Corydoras sterbai , 3szt,Carnegiella strigata + 3szt. Carnegiella marthae, L128 ,L201 , Sturisoma aureum 2szt. ,Loricaria red.Rośliny : anubias, microsorium, valisneria, kryptokoryna, bucephalandra. Zbiornik zalany 6 tygodni temu , zarybiony 9,02.2017.        

Sorki za jakość zdjęć robione moją nokią 730.


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo ładne akwarium, teraz tylko poczekać aż się troszkę "przybrudzi" żeby nie wyglądało tak świeżo i będzie git. Podoba mi się obsada, tylko trochę mało tych pstrążenic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Pstrążenice zostały z poprzedniej obsady, na pewno jeszcze dokupię. Chce jeszcze za jakiś czas kupić crenicichle regani. Co wy na to?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Super baniak. Jest potencjał na "bajzel", ale to już ziemki z czasem Ci zapewnią.

Myślę że regani zdadzą egzamin. Przynajmniej przez najbliższe trzy lata zajmą Ci uwagę zanim Acarichthysy podejdą do tarła Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Z takimi rybami i klimatem spokojnie dałyby radę z 3 naświetlacze po 10W -zobacz jaka byłaby oszczędność.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak przeczytałem ile watów bierze światło to aż mnie oczy zabolały. Samo Twoje oświetlenie zużywa tyle prądu co u mnie wszystkie zbiorniki. No i ta temperatura od świetlówek. Pieniądze CI uciekają bokiem a za to można coś dokupić do akwarium. Bo samo akwarium zapowiada sie bardzo ładnie tylko trochę usyfić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Świetlówki zostały z wcześniej obsady (rośliniak) i tak już odjąłem 110w Smile .Wybaczcie ale pomału się przestawiam (nawyki zostają). Nie będę kombinował z naświetlaczami bo musiał bym wycinać otwory w pokrywie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
fajnie się zapowiada, a co do pstrążenic to poszedłbym w jeden gatunek i  w przypadku większych stadko 20szt, a w przypadku marmurkowych 30 szt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-02-2017, 20:43 PM)kojot99 napisał(a): Nie będę kombinował z naświetlaczami bo musiał bym wycinać otwory w pokrywie.

Po co Ci otwory w pokrywie do naświetlaczy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Wydaje mi się że naświetlacze powinny mieć jakieś odprowadzenia ciepła, a pod pokrywą za jakiś czas się poprzepalają. No chyba że się mylę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości