• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Urugwaj III - Daleko od domu

#31
Już  jestem twoim fanem. Więcej zdjęć sumów. Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(22-02-2017, 19:11 PM)piotrK napisał(a): Ej, ale skoro Artur zaiwanił w futrynę, to jakim cudem nie robią tego Norwegowie? Big Grin No chyba że to ze zmęczenia Wink

Witam,
Byłem zmęczony, nawet bardzo zmęczony tego dnia. To juz było po powrocie z wyprawy, wyjęciu wszystkich gratów, ryb itd. Następnego dnia był tylko wyjazd do Punta del Este i zaciągnięcie sieci w Maldonado ;-) Powiem szczerze, że zdarza mi się uderzyć w futrynę itp., ale z taką siłą nigdy. Miałem mroczki przed oczami i aż osłabłem na chwilę.
Poza tym byłem (chyba ?) conajmniej o pół głowy wyższy o najwyższego Norwega...;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(01-03-2017, 13:27 PM)arsik napisał(a):
(22-02-2017, 19:11 PM)piotrK napisał(a): Ej, ale skoro Artur zaiwanił w futrynę, to jakim cudem nie robią tego Norwegowie? Big Grin No chyba że to ze zmęczenia Wink

Witam,
Byłem zmęczony, nawet bardzo zmęczony tego dnia. To juz było po powrocie z wyprawy, wyjęciu wszystkich gratów, ryb itd. Następnego dnia był tylko wyjazd do Punta del Este i zaciągnięcie sieci w Maldonado ;-) Powiem szczerze, że zdarza mi się uderzyć w futrynę itp., ale z taką siłą nigdy. Miałem mroczki przed oczami i aż osłabłem na chwilę.
Poza tym byłem (chyba ?) conajmniej o pół głowy wyższy o najwyższego Norwega...;-)
 jakoś politycznie pomijany jest w tym wszystkim udział % Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(01-03-2017, 13:27 PM)arsik napisał(a):
(22-02-2017, 19:11 PM)piotrK napisał(a): Ej, ale skoro Artur zaiwanił w futrynę, to jakim cudem nie robią tego Norwegowie? Big Grin No chyba że to ze zmęczenia Wink

Witam,
Byłem zmęczony, nawet bardzo zmęczony tego dnia. To juz było po powrocie z wyprawy, wyjęciu wszystkich gratów, ryb itd. Następnego dnia był tylko wyjazd do Punta del Este i zaciągnięcie sieci w Maldonado ;-) Powiem szczerze, że zdarza mi się uderzyć w futrynę itp., ale z taką siłą nigdy. Miałem mroczki przed oczami i aż osłabłem na chwilę.
Poza tym byłem (chyba ?) conajmniej o pół głowy wyższy o najwyższego Norwega...;-)
Czyli znowu Polacy górą Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(01-03-2017, 15:13 PM)Pablito napisał(a):  jakoś politycznie pomijany jest w tym wszystkim udział % Wink

Tutaj zdziwiłbyś się...;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(01-03-2017, 16:06 PM)arsik napisał(a):
(01-03-2017, 15:13 PM)Pablito napisał(a):  jakoś politycznie pomijany jest w tym wszystkim udział % Wink

Tutaj zdziwiłbyś się...;-)
Fakt nie znam Ciebie, ale generalizując zarówno Polacy jak i Norwegowie za kołnierz nie wylewają, zatem podejrzewam, że może być tutaj coś ponad SUCHE fakty Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
07.02 Tacuarembo - Batovi i Gacho

Dzień zaczął się jak zwykle około 7.00. Wcześniej obudził mnie dzwonek telefonu. Dzwonił ktoś z pracy.


   

Wychodząc z pokoju zobaczyłem, że Bjoern już nie spał. Dowiedziałem się, że wstał o 4.00 i zajął się pisaniem swojego pamiętnika. 
Rzuciłem okiem na ryby, było wszystko ok, płetwy nie były spalone. Uśmiech zagościł na mojej twarzy.

   

Po chwili pojawili się koledzy i szybko podmieniliśmy wodę w pojemnikach. Potem śniadanie szwedzkie i zbiórka, a wcześniej ochrona ryb przed słońcem

   
   

Dzisiaj jechaliśmy do Batovi i Gacho.


   
   

W obu miejscach już byłem ostatnim razem, z tym że teraz poziom wody był niższy. Ruszyłem tyłek z samochodu, wziąłem podbierak i w krzaki. Udało mi odłowić sporo G.Rabdothus Batovi Blue, A. Cf. Facetus, A. Cf. Scitulus i Cichlasoma sp. Batovi, C. Cf. Lepidota, Hypostomusy, C. Cf. Longipinisy Batovi.


   
   

Słońce stało równo na niebie i gdyby nie otaczające drzewa byłoby bardzo niedobrze. I tak wyglądałem jak szejk owinięty czym się da.

Później pojechaliśmy kupić coś do jedzenia i skierowaliśmy się na drugie miejsce.

Gacho tylko trochę przypominało miejsce z przed 2 lat. Strumień płynął sobie spokojnie, a wokoło 
porastały chaszcze. Można było wejść pod most.

Nie miałem nic dla siebie tutaj do złowienia, ale stać też głupio i wystawiać się bez walki muchom końskim. Zatem wziąłem podbierak i trochę sobie pomachałem. To w sumie co mnie zaciekawiło to Hypostomusy i Ancistrusy. Poza tym panowie złapali sporo G. Terapurpura Gacho

Po powrocie musieliśmy szybko pakować ryby w worki do wysyłki do Salinas. Wysłaliśmy trzy duże boksy pełne ryb. Nie pakowaliśmy ryb z dzisiejszego dnia, bo musiały się wcześniej zaaklimatyzować i nie mieć dostępu do jedzenia. Wyślemy je następnym razem.


Ryby wysłane zostały PKS em.

Wieczór jak poprzednio zakończyliśmy kolacją. Kolejny męczący dzień. Sen przyszedł szybko.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Kręciliście jakieś filmy?
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Tutaj łowiłem największe kiryski oraz udało mi sie lowić w Urugwaju. Tutaj też złowiłem nożowca Gymnotus takiego ok. 20cm...
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(02-03-2017, 21:12 PM)filas napisał(a): Kręciliście jakieś filmy?
Ja osobiście nie kręciłem, ale dostałem dwa filmiki od kolegi z Norwegii. Jak rozgryzę jak wsadzić link do filmu na forum to zapodamBig Grin
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości