• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 450 litrów biotopowego Paludarium.

#11
Ja rozumiem co kolega chce odwzorować, jedynie pokazuję zdjęciami, że w typowym Igapó raczej ciężko znaleźć jakieś masy epifitów na drzewach. W zdjęciach z pierwszego linka jest nie tylko zbiór zdjęć podwodnych Wink  Nawet w tych rejonach zalanych na kilka metrów, ponad linią wody raczej ciężko o roślinność tak bogatą, by nadawało się to do stworzenia biotopowego paludarium. Ponad linią wody są głównie pędy drzew niezalane - to jednak inny rodzaj lasu niż typowe, wilgotne lasy deszczowe, skąd właśnie łatwo uzyskać materiał na paludarium.


Wiem też doskonale, że biorąc wycinek rzeki mamy kilka różnych biotopów możliwych do realizacji. Zwłaszcza Atabapo, które w porze wody niskiej praktycznie pozbawione jest miejsc z duża ilością drewna, to rzeka "biotopowo ciekawa". 


Oczywiście wizja Draughtella jest jak najbardziej ciekawa i możliwa do zrealizowania tyle, że ja zwyczajnie skupiłem się na biotopowym podejściu, jakiego sam zainteresowany szukał. Z biotopowym podejściem będzie taki projekt praktycznie niemożliwy ze względu na sam wygląd i strukturę Igapó. Trzeba iść na ustępstwa i już - ortodoksyjnie być nie musi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wiem. Bez ustępstw to by w porze deszczowej bez ustępstw glina, liście, młode drzewa z liśćmi i pnie drzew, a w suchej to samo ale bez wody. Usmiech
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości