Odpowiedz 
Paretroplus maculatus
19-02-2017, 14:26 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-02-2017 14:31 PM przez wet-aqua.)
Paretroplus maculatus

Ryby trochę przestraszone z powodu silniejszego światła do filmu( normalnie mają dużo ciemniej ). Zdecydowanie podrosły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-02-2017, 20:22 PM
RE: Paretroplus maculatus
Przesympatyczna jest ta plama na ich boku ciała, takie niby nic a jednak Wink

Mój wzór na dobór wielkości ryb do akwarium:
długość akwarium / 20 = długość dorosłej ryby
To na prawdę dopiero wtedy dobrze wygląda Smile
19-02-2017, 20:42 PM
Pod każdym względem ten gatunek podoba mi się bardziej od menarambo. Są piękne, nawet zestresowane. Z "płaskich" Paretroplusów ładniejsze są od nich chyba tylko gatunki wymarłe w akwariach, jak P. maromandia.

Małe, szare pielęgnice po 200 za sztukę?! A, są bardzo rzadkie...
To ja poproszę cztery.

GSA.org.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-02-2017, 21:43 PM
Piotrze (wet-aqua) skoro admin podzielil tematy o paretroplusach czy mozesz dopisac podstawowe informacje o nich tzn ile sztuk, jaka pojemnosc akwa, pochodzenie itp bo moze przydac sie to dla potomnych i nie bedacych na bieżąco w temacie Smile

d-_-b
20-02-2017, 10:19 AM
Po lekkim ogarnięciu sprawy P. menarambo , zacząłem szukać możliwości zakupu innych gatunków. Poprzez kontakt z Michaelem Negrinim znalałem trzy dostępne gatunki w Pisciculture Estalanes ( hurtownia i hodowla) z Nogaro we Francji. Dnia  08/06/2016 dotarło do mojej przychodni 10 szt. Paretroplus maculatus i P.damii Sambirano.Ryby dojechały szczęśliwie po ponad 24 godzinnym transporcie ( wszystkie zapakowane pojedynczo w profesjonalnym boksie z wkładami termicznymi) . Dobrze się zaaklimatyzowały . Obecnie są już całkiem sporymi rybami i zaczynają się wybarwiać (domieszka czerwieni, koloru żółtego oraz pięknej kontrastowej czerni w momentach podniecenia) - niestety na filmie nie jest to zbyt widoczne. Żywienie: pokarmy płatkowe i granulaty różnych firm, mrożonki: artemia, szklarka, lasonogi, kryl. Nie chcą przyjmować pokarmów zielonych ( zjadają codziennie trochę płatków spiruliny i jak są bardzo głodne nieco mrożonego szpinaku). Akwarium w którym obecnie przebywają to średniej wielkości 600 litrowy zbiornik .Woda 720-740 mS , temp. 27-29 C., pH ok 7,4-7,5 ( tak naprawdę to moja odstała kranówka).Podmiana 15-25% wody tygodniowo. Oczekują na akwarium 840 l i długości 2 metrów.
07-05-2017, 22:54 PM
I jak tam rybki?

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

Hodowla Azjatyckich Flowerhorn.
ProjectFlowerhornPL
tel.513-020-514
http://www.flowerhorn.pl                                                                    
08-05-2017, 05:57 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2017 05:59 AM przez wet-aqua.)
(07-05-2017 22:54 PM)RafalMMA napisał(a):  I jak tam rybki?

Mają się dobrze , rosną , przekroczyły pierwszy rok życia .

08-05-2017, 21:41 PM
Są ekstra. Jak bardzo urosły w ciągu roku?

Hodowla Azjatyckich Flowerhorn.
ProjectFlowerhornPL
tel.513-020-514
http://www.flowerhorn.pl                                                                    
09-05-2017, 08:09 AM
Ostatnio ich nie przeławiałem i nie mierzyłem . Mają ok.14- 15 cm długości. Teraz rosną już zdecydowanie wolniej ale stają się bardziej kolorowe ( szczególnie w momentach podniecenia), co słabo widać na filmie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe