• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus damii

#11
Znaczy to tylko tyle ,że pochodzą z dobrego źródła. Bardzo chcę  aby z powodzeniem się zadomowiły. Za 10 dni będą  przeniesione do kolejnego akwarium a następnie do docelowego. Zależy mi na tym aby ,redukcja liczby P. menarambo przebiegła planowo ( po prostu warto aby te ryby znalazły właściwy dom). W ostateczności wyjadą z Polski ale  chcę aby zostały u ludzi w naszym kraju ,którzy poświecą im więcej uwagi.  Jeżeli ktoś z Forum chce dołączyć do mini grupy interesującej się tymi pielęgnicami ,to bardzo proszę o kontakt na moją prywatną pocztę.  Cena ryb do uzgodnienia.  Niestety mam pewne warunki.  Konieczne jest posiadanie akwarium powyżej 500 l i wcześniejsze doświadczenie w utrzymaniu większych pielęgnic.  Po drugie chcę sprzedać 14 sztuk (lub 2 grupy po 7 szt.).Mniejsze zakupy są niemożliwe.  Co dalej,to każdy ponosi odpowiedzialność za to co robi . Nadal te ryby zaskakują mnie swoimi zwyczajami i zachowaniem. Z każdym dniem jestem bardziej zadowolony z decyzji zainteresowania się pielęgnicami z Madagaskaru.

Znaczy to tylko tyle ,że pochodzą z dobrego źródła. Bardzo chcę  aby z powodzeniem się zadomowiły. Za 10 dni będą  przeniesione do kolejnego akwarium a następnie do docelowego. Zależy mi na tym aby ,redukcja liczby P. menarambo przebiegła planowo ( po prostu warto aby te ryby znalazły właściwy dom). W ostateczności wyjadą z Polski ale  chcę aby zostały u ludzi w naszym kraju ,którzy poświecą im więcej uwagi.  Jeżeli ktoś z Forum chce dołączyć do mini grupy interesującej się tymi pielęgnicami ,to bardzo proszę o kontakt na moją prywatną pocztę.  Cena ryb do uzgodnienia.  Niestety mam pewne warunki.  Konieczne jest posiadanie akwarium powyżej 500 l i wcześniejsze doświadczenie w utrzymaniu większych pielęgnic.  Po drugie chcę sprzedać 14 sztuk (lub 2 grupy po 7 szt.).Mniejsze zakupy są niemożliwe.  Co dalej,to każdy ponosi odpowiedzialność za to co robi . Nadal te ryby zaskakują mnie swoimi zwyczajami i zachowaniem. Z każdym dniem jestem bardziej zadowolony z decyzji zainteresowania się pielęgnicami z Madagaskaru.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12


(22-06-2016, 08:24 AM)wet-aqua napisał(a):
Małe P.damii po połaczeniu z P.menarambo.Dzisiaj już jest spokojniej ,bez ciągłego "podskubywania". Apetyt bardzo dobry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Małe damii już mają pasy! Super, myślałem że widać je dopiero u dorosłych osobników.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(22-06-2016, 23:28 PM)piotrK napisał(a): Małe damii już mają pasy! Super, myślałem że widać je dopiero u dorosłych osobników.
Też jestem trochę zaskoczony. Dodatkowo widać już w momentach podniecenia  ślad czerwonego ubarwienia w okolicy żuchwy i pokryw skrzelowych. Gdy są przestraszone przybierają jednolicie kremowe ubarwienia. Przez pierwsze dwa dni menarambo ostro im dokuczały (damii są dużo mniejsze i mają w tej chwili ok.6 cm oprócz 2 osobników zdecydowania mniejszych).Teraz na szczęście już zapanował spokój. Menarambo przebywają we wszystkich strefach zbiornika a damii wolą pływać w okolicy dna lub intensywanie "obskubywać" kamienie i korzenie.
Przy karmieniu nie mają jednak problemu by atakować jedzenie przy samej powierzchni. Co do roślin, muszę wycofać się ze swoich optymistycznych "teorii". Wszystkie (nurzaniec,"aponogetifolia",anubias
a nawet doniczkowe) mają powygryzane dziury i wszędzie są kawałki "zielonego".Chyba tylko "palstik" jak u Jima lub nic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Niektóre mają bardzo ładne rumieńce Blush
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Jakie te ryby są piękne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Muszą jeszcze sporo podrosnąć ale robią się interesujące w porównaniu z szarymi maluchami jakimi były w momencie przyjazdu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Piękne, ciekaw jestem różnic w zachowaniu podczas tarła względem "rambo". Z tego co rozumiem to u nich możliwe jest odchowanie narybku przy rodzicach?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(16-02-2017, 13:55 PM)piotrK napisał(a): Piękne, ciekaw jestem różnic w zachowaniu podczas tarła względem "rambo". Z tego co rozumiem to u nich możliwe jest odchowanie narybku przy rodzicach?
Opiekę widzieliśmy  na filmie od Michaela. Innych materiałów nie znalazłem. Jeżeli czas od złożenia ikry do wylęgu jest tak długi jak u menarambo (czego nie wiem) to może być bardzo trudno. Trzeba czekać i próbować różnych rzeczy jak zaczną przystępować do tarła. Cieszę się, że " podrostki" się podobają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości