• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paretroplus damii

#1
Napiszcie jak Wasze ryby. Wszystko OK ?
U mnie bez większych zmian ,dużo jedzą i powoli rosną .A co dla mnie najważniejsze najprawdopodobniej udało się podratować słabą rybę z grupy tzw. "większych". Od kilku dni je zdecydowanie więcej i stała się aktywniejsza . W najbliższym tygodniu mam nadzieję wszystko się wyjaśni. Poszukiwania Paretroplus(Lamena)nourissati spowodowały poznanie nowych i ciekawych pasjonatów tej grupy pielęgnic. Poszukiwanych ryb, tak jak pisałem wcześniej najprawdopodobniej nie ma w Europie ale nie tracę nadziei. Jednak w wyniku różnych kontaktów zdecydowałem się na sprowadzenie dwóch gatunków (P.maculatus i P.dami (damii)Sambirano do WET-AQUA .Dzisiaj ryby szczęśliwie dojechały do mnie. Są bardzo zmęczone po transporcie i płochliwe (akwarium do kwarantanny). Prawie nic nie zjadły ale wyglądają zdrowo.
Zobaczymy co przyniesie jutro.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Och, dwa świetne gatunki. W sumie maculatus to dla mnie najpiękniejsza ryba z wyspy, ale damii Sambirano w barwach tarłowych to też niezły spektakl. Widzę Piotrze że rozwijasz temat Madagaskaru Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Wow, co za newsy Smile Aż zrobiłem się zazdrosny Tongue
Czekam na nowe tematy ze zdjęciami!!!

Moje na razie podobnie jak u Ciebie jedzą i rosną. Zauważyłem, że dopiero od jakiegoś tygodnia zaczęły na poważnie dziurkować dno, długo im to zajęło Smile Przemiana materii u tych ryb jest tak szybka, że jak by mieć trochę więcej tych ryb to żarcie chyba było by sporym obciążeniem finansowym Smile normalnie turbo żarłoki.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(08-06-2016, 21:29 PM)filas napisał(a): Wow, co za newsy Smile Aż zrobiłem się zazdrosny Tongue
Czekam na nowe tematy ze zdjęciami!!!

Moje na razie podobnie jak u Ciebie jedzą i rosną. Zauważyłem, że dopiero od jakiegoś tygodnia zaczęły na poważnie dziurkować dno, długo im to zajęło Smile Przemiana materii u tych ryb jest tak szybka, że jak by mieć trochę więcej tych ryb to żarcie chyba było by sporym obciążeniem finansowym Smile normalnie turbo żarłoki.
Fakt , na jedzenie dla obecnej grupy ryb wydaję coraz więcej. Nie można ich praktycznie nakarmić "do syta" , a z drugiej strony nie chce zbytnio obciążać ich przewodu pokarmowego bo nie jest to dobra droga do poprawnego rozwoju. Ważne aby były zdrowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(08-06-2016, 21:26 PM)piotrK napisał(a): Och, dwa świetne gatunki. W sumie maculatus to dla mnie najpiękniejsza ryba z wyspy, ale damii Sambirano w barwach tarłowych to też niezły spektakl. Widzę Piotrze że rozwijasz temat Madagaskaru Okok
Kolejne małe szaleństwo z importem. Mam tylko nadzieje, że wszystko się uda i później powoli będę robił redukcję obsady do docelowej(w sensie ilościowym ).Gatunkowo to koniec zakupów ,chyba ,że niespodziewanie pojawi się oferta na P.nourissati.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Mi ten madagaskar coraz bardziej się podoba Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(09-06-2016, 12:37 PM)sensej napisał(a): Mi ten madagaskar coraz bardziej się podoba Tongue
To się szykuj ponieważ i tak za jakiś czas będę musiał ograniczyć ilość P.menarambo .Byłoby super.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzisiaj ryby nieco spokojniejsze ("zszedł z nich transport" ok. 30 godzin).
Chętniej jedzą i są mniej płochliwe . P. damii nawet małe mają niesamowitą sylwetkę  z wyraźnie zaznaczoną mocną głową. P. maculatus są w porównaniu z nimi bardzo subtelne ze swoimi pierwszymi oznakami ubarwienia. Zjadły chętnie mrożonki ale zignorowały "suche" jedzenie. Po podmianie ok. 30 litrów wody bardzo się ożywiły i przeszukiwały dno.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Są trzecią dobę .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Oklasky
Całkiem dobrze wyglądają Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości