• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hemichromis lifalili - jakie towarzystwo?

#1
Witam. Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat towarzystwa dla wymienionego w temacie gatunku. Zbiornik w którym znajdą się ryby ma pojemność 200l (100x40x50). Obecnie pływa w nim 5 szt. Epiplatys dageti i 4 szt. Ancistrus dolichopterus. Myślę o gatunkach, które ewentualnie ograniczyły by liczbę młodych odchowywanych przez lifalili. Jeżeli macie jakieś pomysły chętnie się z nimi zapoznam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
200 litrów to nie wiele jak na ten gatunek. W dużych akwariach widziałem czerwieniaki z trzciniakami i wielopłetwcami, które skutecznie ograniczały liczbę narybku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Spodziewałem się, że 200 l dla pary ryb plus ewentualne rozpraszacze byłoby ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Hemichromisy potrafią być mocno agresywne, zwłaszcza podczas opieki nad potomstwem, niekiedy trudno coś z nimi wówczas utrzymać.

Jako "rozpraszacze" to na myśl przychodzą świeciki kongolańskie. Tylko żadnej odpowiedzialności nie moge wziąść, jak będzie wyglądała sytuacja tych świecików, gdy hemichromisy podejdą do tarła... Może być ok, a może być "gorąco".

Masz pewność, że to Hemichromis lifalili? Bo różnie się sprzedaje te Hemichromisy na naszym polskim rynku, czasem coś co jest oferowane jako lifalili, nie jest nim.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości