• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Crenicichla regani

#21
Boskie ryby ŁukaszSmile Gratuluję.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
To jest pewnie ta sama forma (Rio Negro), którą ja miałem, ale moja samica nie miała tak wyraźnego czerwonego paska na p. grzbietowej. Karm je wodzieniem i ochotką, to zaraz podejdą do tarła Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
No to czekamy na jakieś fajne fotki, a nie takie brzydkie, jakie Piotrek im zrobił Tongue
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Samica jest grubiutka, nie wiem czy nie ma już w sobie ikry. Wątpię by to było żarełko, bo jeszcze nie dostały jeść u mnie. Podniosłem temperaturę do 28*C z racji obecności uszkodzeń końcówek płetw u samicy oraz obtarcia pyska u samca- nabawiły się tego w transporcie.
Ryby ogólnie należą do typu ryb, które przez cały dzień nie ruszają się z miejsca. Jak samiec wpłynął w dziurę dziś rano, to nie widziałem by do tej pory ją opuszczał. Big Grin

Zastanawiam się nad karmieniem- kryll drobny i lasonogi powinny być chyba ok? Piotrek karmił ochotką, ale ja nie mam zamiaru podtruwać moich ryb. Wink


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Jeszcze się nie oswoiły, jak zaczną się zalecać to w akwarium wszystko zacznie fruwać.
Jajkami się jeszcze całkiem nie wypełniła. Przed tarłem dół brzucha robi się żółtawy, a sam brzuch czyni rybę nieco nieforemną, nie pasuje do wydłużonego kształtu szczupaka ;-)

Żarcie dobre, ja bym jeszcze spróbował podawać żywego wodzienia. Ochotka nie jest zła, no w każdym razie moje tak uważały, bo na początku polowały tylko na nią.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Potwierdzam. Widziałeś jakiego ja miałem samca. On się niczego nie bał i spokojnie pływał sobie po akwarium, stawiając się do skalarów i ogólnie wszystkiego Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
A wrzucę jeszcze dwie moje kiepawe ( Tongue ) fotografie tych ryb.

Na pierwszym samica tuż przed tarłem, zauważalny jest dużych brzuch o żółtawym zabarwieniu na spodzie (ikra prześwituje przez skórę?). W tle samiec z charakterystycznym "podkolorowanym" okiem, które prezentuje w czasie zalotów.
   

Na drugim rewelacyjny widok - wściekła samica tuż po wyprowadzeniu młodych:
   
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Świetny gatunek Smile Swoją drogą ciekawe są ścieżki ewolucji, że wiele grup pielęgnic ma swoje "dwarfy". Fajnie byłoby zrobić takie zestawienie wszystkich takich gatunków/form z danych rodzajów. Czy pośród Creni są jeszcze inne podobnej wielkości dostępne gatunki?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Bywają z rzadka dostępne: C. notophthalmus, C. sp. aff. notophthalmus 'Orinoco', (ten drugi znany też jako C. sp. 'Orinoco Dwarf"). Poza tymi i regani małe gatunki są praktycznie niedostępne, bo większość z nich mieszka na terytorium Brazylii, a wiadomo jak z wywozem ryb z tego kraju, a zwłaszcza takich gatunków, które żyją w rzekach objętych programem budowy tam.
Należy jeszcze pamiętać o Teleocichla - małych (6-18cm, w zależności od gatunku) przydennych kuzynach Crenicichla.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
No, moje cholery jeszcze się nie oswoiły, ale już zmieniają kryjówkę z 2-3 razy dziennie. Smile
Będę im musiał jakieś towarzystwo dorzucić to może się ośmielą. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości