• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie!

#11
Witam wszystkich panów (Łukasz, Piotrek, miałem nadzieję Was tu zobaczyć Wink ), a w szczególności witam pierwszą przedstawicielkę płci pięknej Smile

Duże pielęgnice to coś co mnie też kręci najbardziej, ale niestety moje akwaria jeszcze do tego nie "dorosły".
Ja z kolei mam jakiś problem z rozstawaniem się ze swoimi obsadami, choć często mnie korci do zmiany, ale przeważnie ryby dożywają u mnie... śmierci Tongue
Swoją drogą to jutro najprawdopodobniej jadę do Rybnika po kilka korali do mojej nano-rafki Smile

Ps. Jak zabraknie miejsca na serwerze, to zawalę każdy wolny kąt reklamami i się serwer powiększy Tongue
 
Podziękowania złożone przez:
#12
(06-03-2011, 21:56 PM)Cichlidae napisał(a): (Łukasz[...] miałem nadzieję Was tu zobaczyć Wink ),
Żebyś tego kiedyś nie pożałował, zwłaszcza jak przyjadą do mnie za niedługo 3 albo 4 nowe gatunki Apisto. Big Grin Muszę sfotografować zbiorniki jutro i dać je na forum. Big Grin

Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Podziękowania złożone przez:
#13
(05-03-2011, 22:26 PM)Cichlidae napisał(a): Bernard, będziesz musiał się trochę napisać, żeby osiągnąć taką rangę Big Grin

Domyślam się Rolleyes

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Podziękowania złożone przez:
#14
   

Witam serdecznie
Mam na imię Krzysiek
Reklama PiotrK'a zadziałała i jestem na forum Smile
Akwarystyką zajmuję się ponad 20 lat. Na początku były pielęgnice afrykańskie... i tak zostało Smile
Do Afryki przekonała mnie A. burtoni oraz P. multicolor. Potem była Tanganika - dość długo zwłaszca muszlowce wszelkiej maści. współpraca z Tropheusem zaowocowała kilkoma artykułami w Tanganika Magazyn. Od kilku lat zajmuję się jednak wyłącznie Jeziorem Wiktorii ale nie tylko. Generalnie rodzaj Haplochromini. Posiadam kilkanaście gatunków tych ryb dzięki znajomym z Niemiec i Belgii.
Więcej informacji na ten temat na stronie www.haplochromis.pl
Cieszę się, że takie miejsce powstało. podobny serwis niemieckojęzyczny cichlidenwelt.de ma ogromne rzesze użytkowników i myślę, że polski odpowiednik będzie świetnym miejscem skupiającym hodowców z całego kraju. Trzymam kciuki i szczerze mówiąc mam nadzieję, ze to miejsce przekona kilka osób do Jeziora Wiktorii które jest dość mało popularne. Chętnie pomogę jesli tylko będę mógł.
Powyżej chyba pokaże się zdjęcie moich ulubieńców Neochromis rufocaudalis Saa Nane
Pozdrawiam
 
Podziękowania złożone przez:
#15
Miło powitać kolejna znajomą postać Smile

Myślę, że o popularności takiej jak na forum Niemieckim nie ma co marzyć w Polsce, ale mam cichą nadzieję, że dzięki temu forum pielęgnice staną się znowu mocną stroną akwarystyki w Polsce - bo jak można ich nie kochać? Musimy się tylko zjednoczyć.

Co do popularności j. Wiktorii i Haplochromini - myślę, że wiele będzie zależało od Ciebie samego i Tobie podobnych maniaków Smile Jeśli liczba użytkowników będzie rosła, to na pewno trafimy do szerszego grona akwarystów - wystarczy spojrzeć na zamieszczoną przez Ciebie fotkę, istny klejnot.
 
Podziękowania złożone przez:
#16
Cieszę się że się nam objawiłeś Krzysiek Smile Ta Wiktoria mnie ciągnie, nie powiem... moim poważnym problemem jest to, że za dużo gatunków pielęgnic mi się podoba (Ruki to dobrze zna Big Grin) - poza Malawi praktycznie każdą mógłbym mieć Wink Chyba czas postawić jeszcze ze cztery 450L akwaria - na jakiś (krótki) czas by wystarczyło!
 
Podziękowania złożone przez:
#17
(07-03-2011, 11:24 AM)piotrK napisał(a): Chyba czas postawić jeszcze ze cztery 450L akwaria - na jakiś (krótki) czas by wystarczyło!

Hah Piotr sam ciągle patrzę na każdy wolny kąt w domu z przeznaczeniem na zbiornik Wink
Jeśli się w końcu przekonasz to coś tam dla Ciebie znajdę Smile

Obecnie czekam na dostawę Haplochromis sp.Lake Albert od E. Schramla i już potrzebny nowy zbiornik Smile
   

Jeszcze raz witam serdecznie wszystkich
 
Podziękowania złożone przez:
#18
Witam
Mam na imię Krzysiek, mam 42 lata i mieszkam w Strzelcach Opolskich
Akwarystyką zajmuję się od kilkunastu lat.Na początku w akwa pływały pielęgniczki, później nadszedł czas na Tanganikę i Tropheusy, a obecnie wróciła Ameryka Pd. i pielęgniczki.W moim baniaczku (375l) obecne są również rybki, które również coraz bardziej mi się podobają czyli zbrojniki.
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Podziękowania złożone przez:
#19
Witam kolegę z Opolskiego!

Ja tylko napomknę, że za radą piotrK'a zmieniłem dzisiaj swoją nazwę użytkownika z Cichlidae na Topielec - pod tym nickiem udzielam się od dawna na innych forach, więc lepiej zachować swoją starą tożsamość Smile
 
Podziękowania złożone przez:
#20
Jestem tego samego zdania i dlatego na wszystkich forach w których uczestniczę mam ten sam nick i jeżeli to możliwe, to również avatar.Pamiętam Cię Topielec z for tanganikańskich,które zresztą przeglądam cały czas(sentymenty pozostają zawsze), ale i z Twojego blogaWink
Pozdrawiam, Krzysiek

 
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 8 gości