• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wady budowy

#1
Witam nurtuje mnie jedno pytanie, czy ryby które maja krzywe płetwy na przykład skalary, mając młode przeniosą tą wadę na swoje potomstwo, czy raczej nie? Jeśli narybek będzie odpowiednio karmiony od początku i w odpowiednich parametrach wody trzymany? Proszę o wypowiedz na ten tematSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Zależy, czy te wady są na tle genetycznym, czy też nie Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(11-02-2017, 21:15 PM)Papja napisał(a): Zależy, czy te wady są na tle genetycznym, czy też nie Wink.

No z jakiego powodu te skalary które widziałem miały krzywe płetwy to nie wiem. Możliwości jest wiele złe warunki, złe żywienie albo właśnie genetykaSad
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
U skalarów łatwo poznać czy to genetyka czy tylko złe warunki trzymani. Bardzo czesto skalarom łamią się płetwy od zbyt niskich akwarii. 
Ale co do wad rozmnozyłem pundamilia nayeri z defektem pokrywy skrzelowej chyba na tle genetycznym i wszystkie młode są w 100 % kompletne.
Około 2500 litrow wody w 35 akwariach. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ostatnio widziałem parę hodowlanych skalarów, w której samiec miał taką wadę ("złamana" płetwa). Młode po parze tej wady nie miały.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Kris zrób zdjęcie rybom/rybie o której mowa, łatwiej będzie ocenić. Ale tak jak już reszta napisała, w dużej mierze to może być wada rozwojowa a nie genetyczna, nieszkodliwa dla młodych.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-02-2017, 13:10 PM)piotrK napisał(a): Kris zrób zdjęcie rybom/rybie o której mowa, łatwiej będzie ocenić. Ale tak jak już reszta napisała, w dużej mierze to może być wada rozwojowa a nie genetyczna, nieszkodliwa dla młodych.
Jak będę wracał z pracy to podjadę bo są w zoologu.
Wersja handlowa Altum PeruSmile
[Obrazek: baneria.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości