• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Wyrównanie rachunków :D

#31
Cześć
(06-03-2013, 20:46 PM)Ruki napisał(a): Po tygodniu przerwy dziś zebrałem około 100 kolejnych jaj. Big Grin Chyba pora przestać zbierać tą ikrę i odchować +- 150 sztuk z pierwszego tygodnia "zbiorów". Wink
Jak tam Łukasz ile udało Ci sie odchować młodych smukleni? Mi za 1. podejściem (łącznie 3 albo 4 tarła) wogóle sie nie udało ale tym razem jestem na dobrej drodze.
Łącznie było chyba 5 tareł (w odstępach kilkudniowych) ale niestety część ikry uległa wyschnięciu bo samce przestawały ja pryskać na 2 dzień. Jeżeli tylko byłem w domu to robiłem to za nich strzykawką ale i tak część ikry nie rozwinęła się. Pozostałe zebrałem jak tylko zaczynały machać ogonami w środku.
Wobec tego że przez pierwsze 2 tygodnie praktycznie nie było mnie w tygodniu w domu jedynym ich pokarmem było to co się trafiło na mchu wyciągniętym z ogólnego zbiornika oraz zmielony na pył granulat Tetry.
W rezultacie mam teraz ok 50 szt. narybku wielkości od ok 3 mm (larwy) do ok. 6-7mm (największe sztuki z 1. tarła). Te największe powinny wkrótce nadawać się do karmienia larwami solowca.
Mimo niezbyt dużej (biorąc pod uwagę liczbę tareł) ilości narybku uważam utrzymanie tych nano-rybek przy życiu jako sukces.

W przyszłości spróbuję jaki efekt da karmienie wrotkami. Polecane karmienie pierwotniakami nie dało przy 1. podejściu większych rezultatów. Samej metody nie skreślam i na pewno jeszcze jej spróbuję, bo ciekaw jestem co poszło nie tak.

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Ja straciłem wszystkie młode przez stułbie, a potem przez własne niedopatrzenie straciłem samca smukleni. Na chwilę obecną nie mam jak odchować kolejnej partii. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Mała aktualka z mojej strony.

Największe z moich „nano-rybek” pożerają już larwy solowca co skutkuje, że mają już ok. 1,5 cm długości i wyglądają ja miniaturki dorosłych samic.
W jednym akwa ciągle są ryby z kilku tareł co objawia się rybami o różnych rozmiarach, więc muszę jeszcze podawać to co maluchy mogą „pożreć”. Jeżeli sprawy dalej będą się rozwijać w podobnym tempie to niedługo wszystkie przejda na dietę solowcową

W akwa z dorosłymi smukleniami profilaktycznie podniosłem poziom wody, żeby przestały skakać prokreacyjnie. Przynajmniej tak często jak im się to zdarzało w ostatnich tygodniach.

Przy okazji mam pytanie o dlugość życia tych ryb? Ostatnio padł mi jeden z samców i wyglądało to jak odejście ze starości. Co mnie trochę zdziwiło bo mam te ryby ok. 10 miesięcy. Dostałem je jako młode dorosłe, więc teraz mają jakieś 1,5 roku.

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Smuklenie żyją do kilku lat- minimum 3-4.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Dzięki Łukasz. W takim razie zobaczę jak długo pociągnie pozostała "9". No i będę kontynuował długoterminowy test na odchowanych przeze mnie rybach ;-)

Pytanie OT przy okazji. Czy świeżo wykluty narybek drobnioustków jest podobnej wielkości jak "świeżo spadnięte" smuklenie?

Pozdrawiam
Mirek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Drobnoustki są większe- przynajmniej N. marginatus. Smile Są około 2x większe od małych smukleni.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości