• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana zbiornika + obsada

#11
Ja do sajica proponowałbym meeki lub nikaraguańskie.  Jeśli chodzi o rivalutusa to moim zdaniem  1 sztuka może tam spokojnie pływać.Miałem długi czas te ryby i wiem,że ich pochodzenie ma duże znaczenie. Bywają agresywne ale też i spokojne.Jakie masz parametry wody i jakiej wielkości ma być rivulatus?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Akara pomoarańczowopłetwa + sajica to zdecydowanie zły pomysł. Ma inne wymagania co do wody, rośnie dużo większa niż sajica i jest b. agresywna. Ja nie miałbym sumienia trzymać pojedynczej sztuki.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
co do parametrów wody to się nie zgodzę  sajica i green terror maja porównywalne.
Ja obecnie mam PH-7 twardość 16, (będzie nowy żwir wiec może trochę ulec zmianie).
Co do akary to chciałbym TYLKO samca, a co do jego wielkości (będzie on od znajomego) obecnie ma ok. 4-5cm.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Spokojnie możesz dać młodego rivalutusa:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
W kwestii rivulatus, uwierzycie lub nie ale wiele lat temu miałem 2 dobrane przy + 2 niezidentyfikowane sztuki w akwarium o dnie 80x50!!!I oprócz tego że po obraniu  rewirow ich egzystencja przypominała obronę kilku cm2 żyły, rosły i (wybaczcie niewiedzę młodego człowieka jakim wówczas byłem) karmione głównie siekanym mięsem rybim z mrożonych filetów plus pokarmem typu dafnia, regularnie składały ikrę. Tyle w kwestii ich agresji(zapewne kluczową rolę odegrała zgodność dobranych par i ....? Chyba cud).
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Siekany filet to jesz w miarę ok, ważne że nie wołowina albo kurczak.
Co do opowieści z młodości to udam że tego nie czytałem

Talknięte z tapka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości