• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Identyfikacja Frontosy

#1
Uprzejmie proszę o pomoc w określeniu odmiany Frontos. Moim zdaniem dwie najmniejsze to Burundi.


.png   fron4.png (Rozmiar: 551.72 KB / Pobrań: 189)
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
wg mnie to Cyphotilapia gibberosa chyba Blue Zambia. C. frontosa ma 7 pasów i zamieszkuje tylko rejon bodajże kigoma. Jest fajny artykuł na ten temat w Magazyn Tanganika nr 3 lub 4. Ale myślę że 100% pewności mogła by dać Pani Marta Mierzeńska.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
... tak też przypuszczałem. Wygląda na to, że na forum nie ma zbyt wielu miłośników frontos/gibberos Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Nie ma sensu powtarzać tego co napisał Michał. Poszczególne odmiany C. gibberosa są trudne do rozpoznania, zwłaszcza że nawet te pochodzące z jednej lokalizacji mogą się od siebie różnić. Ponadto, sporo zależy od warunków, w jakich żyją w akwarium. Te ze zdjęć wyglądają średnio, choć być może to kwestia złego doboru oświetlenia lub parametrów ustawionych w aparacie fotograficznym.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
... zdjęcia były zrobione telefonem. Co do ich kondycji to mam świadomość, że nie są w najlepszej. Cóż poprzedni właściciel trzymał je w pustym akwarium w garażu (w sensie samo szkło i woda) - karmił od czasu do czasu tylko suchym pokarmem. Ja mam je dopiero od dwóch tygodni. W innej części forum dopytuję właśnie jak dobrać dla nich właściwą dietę aby doszły do siebie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości