• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 320x150x100h czyli 4800L Gnojówki ;)

#21
Hej, znajomy ma akwa 6tys l. Jesteś z okolic Ciechanowa więc blisko. Chcesz informacje to pisz PW dam Ci namiar ew wpadniesz i sam zobaczysz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
no też wziąłem to pod uwagę żeby w sumpa to zapakować, tylko teraz tak temat stelaż to też trzeba przemyśleć jeśli sump miałby być pod baniakiem, najlepiej z możliwością poziomowania i tutaj pojawiają się moje obawy o rozłożeniu takiego ciężaru na kilku nogach ..... kolejna sprawa która doszła to myślę o zrobienie akwarium w ramie z kwasówki ze względów bezpieczeństwa przy tych gabarytach ale też lubię takie wykończenia krawędzi . Siema Mateusz napiszę na Fb w sprawie namiarów na znajomego bo chętnie bym obejrzał takie szkło Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Do 10 000 Litrów można robić bez ram. Ale jak tak lubisz Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Eh, chciałbym zobaczyć fotorelację z tej wizyty.....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
No takie z ramą jest ciekawe jak dla mnie i nie widać krawędzi Wink no i nie powiem bo klejenie też dużo prostsze aby wykonanie idealnej konstrukcji ramy ma tutaj ogromne znaczenie
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
A co powiecie o moim sumpie (300x60x60) do tego baniaka ? jak rozmieścili byście komory ? ile ? jakiej wielkości ?
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
WOW kibicuję mocno!!

a czym będzie zasilana podłogówka? podłączona do istniejącej instalacji CO w domu czy elektryczna?
Ja mam gazową (na podłodze, niestety nie mam takiego baniaka do grzania) i tam według speca od kotłów co minimalna temperatura to 38 stopni (pewnie są piece, gdzie można mieć niższą), inaczej dzieje się ....... coś tam, coś tam i szkoda pieca Wink
Co do umiejscowienia grzania to oczywiście pod największą szybą. Co do izolacji to pod, plus matat promiennik odbijająca ciepło. Natomiast całość najlepiej zalać w betonie - duża bezwładność ma swoje wady i zalety, szczególnie przy akwarium. 

BTW
nie zazdroszczę płukania piachu, jak baniak ma ruszać za pół roku, zaraz trzeba zacząć płukanie tej tony kruszywa Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(04-02-2017, 14:31 PM)Qbek napisał(a): Podwojne dno raczej nie ma prawa bytu bo ciezar podloza i wody bedzie ogromny. Sklonilbym sie do nawiercenia dziur w gornej plycie osb zeby cieplo z rurek dostawalo sie bezposrednio na szybe. "Wezownica z rurek" będzie poprzekladana styrodurem miedzy rurkami, na to osb zeby ciezar rozlozyl sie rownomiernie i dziury wywiercone bezposrednio nad rurkami, a nie styrodurem. Dziury fi 10 - 12 nie oslabia calosci wiec powinno byc ok

To może podłogówka na szybę dna wewnątrz akwarium. Zasypana piaskiem tylko tyle żeby zakryć rurki i na to szyba (lub inny materiał) troszkę mniejsza żeby nie dotykała przedniej szyby i na to dopiero piasek głównego podłoża. Szyba lub materiał inny aby oddzielić tę część grzejną od warstwy piasku powyżej ale wszystko połączone "jedną" wodą żeby nie było nacisków.
Ten inny materiał to myślałem o takim płótnie którym się wykłada brzegi oczek wodnych lub sadzi rośliny.
W przypadku pielegnic sama wężownica w piasku to nie dobre rozwiazanie bo jak to będzie wyglądać jak się dokopią do rurek? 
Oczywiście sprawa sumpa rozwiązuje problem z miejscem na instalacie wężownicy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Sump bedzie.... wezownica do sumpa. Albo na rure odprowadzajaca wodę do akwarium.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A ja uważam że najbezpieczniej pod akwarium. Powierzchnia grzania największa, a przy okazji zabezpieczysz akwarium przed utratą ciepłą od spodu. W sumpie mała powierzchnia no i temperatura złóż nie będzie problemem???
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości