• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 320x150x100h czyli 4800L Gnojówki ;)

#11
Podwojne dno raczej nie ma prawa bytu bo ciezar podloza i wody bedzie ogromny. Sklonilbym sie do nawiercenia dziur w gornej plycie osb zeby cieplo z rurek dostawalo sie bezposrednio na szybe. "Wezownica z rurek" bedzie poprzekladana styrodurem miedzy rurkami, na to osb zeby ciezar rozlozyl sie rownomiernie i dziury wywiercone bezposrednio nad rurkami, a nie styrodurem. Dziury fi 10 - 12 nie oslabia calosci wiec powinno byc ok
d-_-b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Wnorus to mi ma dawać nauki z klejenia takich gabarytów he he ja to aby od noszenia szyb i podawania sulikonu będę Tongue
Sprawa się rozwija to super, więc tak o podłogowym myślałem od razu ale trochę inaczej mianowicie alupex-a rozłożył bym ale w środku baniaka dając najpierw karimatę bądź twardy styropian w ten sposób unikał bym strat ciepła które mógłby zabierać postument, na to standardowo dałbym piasek a warstwa jaką chce zastosować ma mieć chociaż 15cm Wink podłogówka w akwarium miała by swoje zasilenie z pompą i zaworem mieszającym na którym bym ustawił temperaturę grzania Smile zostaje jeszcze kilka istotnych kwestii jak to oświetlić ? a jednak akwarium chciałbym również odkryte bo rzucił bym na wierzch jakieś amazońskie krzaki Tongue obsada standard czyli na sucho pełne 20L wiaderko neonków i drugie jakichś pielęgniczek które myślę też mi doradzicie żeby nie miały za ciasno i nie było przerybienia Tongue tak to wygląda w kalkulatorze
   
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Taki baniak to tylko parka borelli, maks 1+2. Na neony za małyWink

Tak poważnie to co to za kalkulator? Pierwszy raz na oczy widzę ;D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(04-02-2017, 16:17 PM)sbc napisał(a): Taki baniak to tylko parka borelli, maks 1+2. Na neony za małyWink

Tak poważnie to co to za kalkulator? Pierwszy raz na oczy widzę ;D

AkwaCalc dorwiesz go na chomikuj.pl np tutaj http://chomikuj.pl/lechum27/akwarystyka/...xecutable)
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Zacny projekt, ciekawi mnie usytuowanie akwarium w domu - bliskość ścian itp. Można wtedy na prawdę pokombinować z rozwiązaniem podestu/stelaża. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to również poszedł bym w kierunku podłogówki ale nie chciał bym mieć tego wewnątrz w akwarium, osobiście zrobił bym wężownicę za tylną szybą - styrodur/styropian od ściany przed nim wężownica i to przytulone do pomalowanej na czarno szyby tylnej. W razie jakiej kolwiek awarii czy potrzeby zmiany systemu lub nawet długości wężownicy masz do niej dostęp wysuwając całość do góry. Nie wyobrażam sobie kombinacji jeżeli rury były by w podłożu gotowego akwarium lub pod dnem zbiornika. Oczywiście rozruch będzie spowolniony ale jeżeli będziesz miał osobne sterowanie i woda będzie miała w rurach stałą temperaturę to system będzie bardzo stabilny. W razie potrzeby jeżeli będziesz chciał zmienić temperaturę to ogrzewanie za tylną szybą szybciej wpłynie na wodę niż wąż zakopany w piasku lub pod dnem.
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
W sumie też należało by wziąć pod uwage ewentualną ingerencje w system grzewczy, czyli muszę jeszcze to przemyśleć, sprawy podestu jak ja to widzę na tą chwile to tak myślę o murowaniu postumentu z bloczka, postument miałby wymiary 320x250 ze względu że za domyślnym baniakiem chciałbym postawić mojego aktualnego tysiąca jako sump, tak dobrze widzicie choć to sprzeczne z moimi rozwiązaniami filtracyjnymi to postanowiłem tak wykorzystać szkło które posiadam Wink w sumie całość czyli dwa akwaria zajmowały by na szerokość 210cm z czego 40cm od ściany miałbym na manewry związane z obchodzeniem systemu filtracji, zasilanie sumpa to pikuś bo chciałbym to rozwiązać poprzez otwory w tylnej ścianie, zrobił bym dwa zrzuty do komory sumpa za to wodę z komory pompy wtłaczał bym również przez dwie wylewki które zasilał bym dnem sumpa gdzie właśnie mam otwory, w sumie dwie pompy C.O tłoczyły by wode do bańki, w tylnej ścianie oprócz zasilania i powrotu wody z sumpa zrobił bym dwa przeloty utrzymujące domyślny stan wody i połączone były by bezpośrednio z kanalizacją gdzie nie było by możliwości ewentualnego zalania mieszkania Wink
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
"320x150x100h " - WTF ....  Smile


To ja miałem spełniać swoje marzenia  .. nie Ty ... Smile Smile


Piękny projekt i jak nie zobaczę tam żadnych satanoperek to się do ciebie wkradnę i sam je wpuszczę ..Smile


Pozdrawiam!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Ja zawsze patrzę jak to robią Niemcy, oni mają duże baniaki we krwi. W tej wersji o której pisałem było to pod zbiornikiem. Poza tym przecież podłogówka - jak sama nazwa wskazuje - znajduje się pod podłogą i raczej zakładając taki system w domu na powierzchni iluśtam metrów kwadratowych nie bierze się pod uwagę możliwości spierniczenia czegokolwiek. Oczywiście wszelkie inne elementy, które mogą ulec awarii/wymagać poprawy powinny być łatwo dostępne, ale same rurki dałbym pod baniakiem (na pewno nie w środku). Będę szukał dalej tego rozwiązania o którym pisałem, może znajdę Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Nie szkoda Tobie miejsca? Ja bym ten stary zbiornik postawił pod nowym akwarium jak typowego sumpa. A jeżeli już planujesz tak dużego sumpa no to jest idealne miejsce aby właśnie w nim umieścić wężownicę centralnego ogrzewania - łatwy dostęp w razie czego Smile
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Z tą wężownicą w sumpie to też dobry pomysł.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości