• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 320x150x100h czyli 4800L Gnojówki ;)

#1
Witam serdecznie całą akwarystyczną brać Wink w związku z nowym projektem baniaka jak w temacie 320x150x100h chciałbym zaczerpnąć trochę rad , baniak mam kleić własnoręcznie tzn z wykonawcą roboty Wnorusem Tongue jaka ilość spoiwa mniej więcej będzie potrzebna ? szkło które ma być użyte do wykonania ma mieć grubość 19mm , sprawy filtracji mam już rozwiązane więc to żaden problem , za to chętnie usłyszał bym rady jak ogrzewać takiej wielkości baniak aby w miarę rozsądnie mówiąc nie zsadził mnie z majątku Tongue na czym też postawić myślałem o murowanym postumencie o wysokości 50 cm, temat narazie nie jest gorący bo trochę czasu minie jeszcze do realizacji ale wszelkie podpowiedzi już są wskazane żeby dobrze się za to zabrać. Aktualny baniak który posiadam w tym miesiącu przestanie istnieć z powodów osobistych które otwierają mi nowe możliwości , chciałbym aby każdy z was wspomógł mnie w całym temacie i był dobrej myśli aby wszystko poszło mi tak jak należy, żebym jak najszybciej mógł otworzyć drzwi w swoim własnym domu który śni mi się po nocach i nie daje spokoju, myślę że do wakacji będę mógł już zamieszkać w swoim małym królestwie .... Wink P.S szyby na nowy projekt mogę zamówić w każdej chwili ale boje się późniejszego przewożenia więc raczej uczynię to już na domyślnym miejscu.
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
No no Smile Szalejesz koleżko ... 
Ilości sylikonu nie da rady obliczyć w żaden sposób. 
Ile.na.początek będziesz potrzebował z pewnością doradzi ci Filas , ale ilosci tubek nie da rady obliczyć. 

Naucz mi Wnorusa kleić takie szkło to go zatrudnie z chęcią Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Jeśli postument będziesz robić to myślę, że sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia dna jest spora. A myślę, że taka ilość wody skumuluje wystarczającą ilość ciepła zimą. Latem raczej nie będzie potrzeby ogrzewania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(04-02-2017, 09:25 AM)cichy24pl napisał(a): Jeśli postument będziesz robić to myślę, że sprawdzi się ogrzewanie podłogowe. Powierzchnia dna jest spora. A myślę, że taka ilość wody skumuluje wystarczającą ilość ciepła zimą. Latem raczej nie będzie potrzeby ogrzewania.
Tak jest! Podłogówka z alupex to najlepsze rozwiązanie przy takich gabarytach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
No mistrzu, to dlatego tak ostatnio przycichłeś. Pięknie, nie mogę się doczekać efektu. Rozumiem, że zgodnie z aktualną modą planowana obsada to Apisto i neonki? Rotfl

Ogrzewanie tylko podłogowe, nie widzę sensu bawić się w co innego. Do tego dobre ocieplenie boków, tyłu i dna, przykrycie góry i będzie aż za ciepło.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zaraz zaraz, podłogówka pod dnem (szkłem) czy w dnie wewnątrz szkła? Jak to będzie rozwiazane? Pytam bo może czeka mnie podobny projekt choć  na pewno nie taki DUŻY Krzyk 
Trzymam kciuki Tomasz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pod akwarium, jeśli dobrze kojarzę daje się takie rurki między dwie płyty, a na to akwa. Czyli, od dołu: płyta osb, rurki + styrodur pomiędzy zwojami, płyta osb.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Co do ocieplenia dna to nie za bardzo, jak zrobisz izolację to nie będzie grzało od spodu. Pamiętaj też o rozdzielniku ciepła do podłogówki pod akwarium, żebyś ryb czasem nie ugotował.b
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Musze poszukać widziałem takie rozwiązanie jak opisałem na jakiejś niemieckiej stronie. Przy okazji poszukiwań trafiłem na coś takiego:

https://german.alibaba.com/product-detai...03857.html

Ale czy działa? Nie mam pojęcia.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Bardziej sobie to wyobrażam: płyta OSB, na to styropian i w nim rowek na serpentyne podłogówki tak aby rurki były poniżej poziomu styropiany i na to bezpośrednio szkło. Wtedy grzałoby wydajniej.
Myślałem też że może w akwarium pod jakimś podwójnym dnem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości